Війна за парк Національного відродження продовжується: активісти дійшли до Верховного суду

Питання збереження зелених зон у Тернополі впродовж останніх кількох років стає дедалі гострішим. Жителі міста як ніхто знають про тернистий шлях відвойовування парків із рук забудовників і продовжують невпинно виборювати право на збереження зеленого простору.

Нагадаємо нашим читачам, що у 2012 році КП «Тернопільбудінвестзамовник» сесією міської ради затвердили проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 0,6 га. Згодом на звернення КП у 2013 році управлінням містобудування, архітектури та кадастру видано містобудівні умови та обмеження на будівництво готелю, який мав бути не простий, а екологічний. Щоправда, що в ньому екологічного, сказати важко, хіба що малося на увазі розміщення його у парку Національного відродження. Це рішення місцевих можновладців так обурило містян, що вони не тільки чергували цілодобово на місці забудови, а в прямому сенсі лягали під колеса автівок, що перевозили будівельні матеріали.  Тоді забудовники, так би мовити, затихли і почали роботу з документами, аби комар носа не підточив. Після впорядкування документації будівництво розпочалося знову, і хоча назва нова – вулична академія, та суть незмінна, адже цільове призначення земельної ділянки – будівництво готелю з закладом громадського харчування. Активісти пішли шукати справедливості у судах. У процесі розгляду справи довелося зробити експертизу, яка вартувала понад 20 тисяч гривень. Гроші тоді збирали усім містом. Зі слів активістки Юлії Мамчак, експертиза довела повністю незаконність та невідповідність містобудівній та проєктній документації цільового призначення ділянки. Також містобудівні умови скасувала ДАБІ Тернопільської області теж через невідповідність документів та призначення землі.

– 22 листопада 2017 року Управління містобудування, архітектури та кадастру під головуванням Василя Бесаги видало Містобудівні умови та обмеження номер 60 для “Вуличної академії” в парку Національного відродження. На початку 2018 року відділ ДАБІ міської ради під керівництвом Михайла Горішнього видав дозвіл на будівельні роботи. Ми пішли в суд. У судовому процесі замовили і завдяки всім небайдужим оплатили експертизу в Київському інституті судових експертиз, що підтвердила незаконність будівництва в парку, – розповідає Юлія Мамчак.

Справу в судах затягували, а будівництво продовжувалось, саме тому активісти неодноразово зверталися до суду з заявою про забезпечення позову.

Забезпечення позову – це такі спеціальні заходи, передбачені цивільно-процесуальним законодавством.

– Ми просили про припинення робіт, поки триває суд. І тричі нам відмовляли. Останнє обґрунтування, якщо висловитись по-простому, звучало так: не можемо зупинити будівництво, бо якщо воно законне, нема підтвердження того, що ви здатні фінансово покрити збитки інвестору. Вирішила піти іншим шляхом. Через звернення у ДАБІ України з додаванням експертизи та вимогою скасувати дозвільні документи контролюючими органами. Сталося диво. Під тиском експертизи рішенням ДАБК Тернопільської області містобудівні умови після перевірки скасували, – каже Юлія Мамчак

Тоді представники інвесторів вирішили оскаржили це рішення в суді.

– Вони подали на забезпечення позову, тобто на час розгляду справи просили зупинити скасування містобудівних умов, щоби мати право будувати в парку. І, о диво, їм забезпечення задовільнили з першого разу. Саме забезпечення позову, що дозволяло будівництво в процесі суду аж на рівні Верховного суду, нам вдалося виграти.  А тепер хай затягують справи. Я вважаю, що це величезна перемога громади над будівельним безчинством нашого, колись такого зеленого та екологічно безпечного міста. Таких незаконних забудов зараз дуже багато. А за наступні 5 років буде ще більше. З кожним роком повернути статус маленької «Швейцарії», на жаль, усе важче. Але все буде добре, бо як може бути інакше, – повідомила громадська активістка Юлія Мамчак.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик “Номер один”

-1 thoughts on “Війна за парк Національного відродження продовжується: активісти дійшли до Верховного суду

  • 19:29 | 12.12.2020 о 19:29
    Permalink

    незаконну будівлю знести за кошти забудовника та кошти усіх чиновників мерії, включно із Сірьожою Надалом, чиї підписи є під дозвольними документами, Сірьожа – хотів бути дуже хитро…..им, а тепер готуй бабки

Коментарі вимкнені.