Військовий збір торкнеться кожного

З 3 серпня 2014 р. набув чинності Закон України від 31.07.2014 р. № 1621  «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України», яким тимчасово до 1 січня 2015 р. введено військовий збір з доходів фізичних осіб. Ставка збору – 1,5%.

Платниками збору є особи, визначені у п. 162.1 ст.162 Податкового кодексу, а саме:

– фізична особа-резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

– фізична особа-нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

– податковий агент.

Оподатковуються доходи у формі:

– заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;

– виграшу у державну та недержавну грошову лотерею.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу, тобто буде аналогічним податку з доходів фізичних осіб.

Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 Податкового кодексу:

– з доходів у вигляді заробітної плати –  роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку;

– з інших доходів – податковий агент (для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні) або платник податку (для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов’язків нарахування, утримання або сплати податку до бюджету).

Коментарі вимкнені.