Віталій Цимбалюк: “Наша організація взяла ветеранів ОУН-УПА під свою опіку”

Активісти громадської організації «Тернопіль Європейський», яку очолює депутат міськради Віталій Цимбалюк, взяли під свою опіку ветеранів обласної Управи Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім. Генерала Романа Шухевича – Тараса Чупринки «Лисоня». Як відомо, два тижні тому було оприлюднене звернення Віталія Цимбалюка до міської влади Тернополя на захист членів Братства, над якими через великий борг за комунальні послуги нависла загроза виселення з їх приміщення, яким вони користуються вже майже 20 років.

– Окрім звернення в ЗМІ, яким хотів привернути до ситуації і увагу громадськості, я також надіслав офіційне депутатське звернення до міського голови Тернополя Сергія Надала, закликаючи до термінового втручання, – розповів Віталій Цимбалюк. – Адже приміщення Братства знаходиться на моєму окрузі, і за захистом ветерани звернулися до мене. Минуло два тижні, але відповіді від очільника міста досі нема. Не дочекалися якоїсь позитивної реакції від міської влади і члени Братства. Єдиний, хто наразі відгукнувся на мій заклик перейнятися їхніми проблемами, це голова обласної ради – він пообіцяв знайти можливість перекрити частину 42-тисячного боргу ветеранів з обласного бюджету. Тим більше, що новий закон України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті» розширив можливості органів місцевого самоврядування в цьому плані. Ми ж із активом «Тернополя Європейського» вирішили, що триматимемо ситуацію на контролі і опікуватимемось ветеранами, щоби в жодному разі не дозволити виселити їх чи далі гнітити вимогами непосильних оплат.

Зараз активісти «Тернополя Європейського» проводять у приміщенні Братства ОУН-УПА капітальний ремонт. За словами керівника ветеранської організації Романа Ванчури, такого там не робилося багато років. Лише коли десь вже зовсім штукатурка починала падати, то пан Роман, незважаючи на поважний вік, сам брався за кельму та щітку, попередньо находившись-напросившись у пошуку найелементарніших будівельних матеріалів. Сьогодні кімнати впорядковують майстри, в усьому прислухаючись до побажань господарів. Першою закінчують ту, що призначена для музею і з якою було чимало клопоту, бо в стіни вже в’ївся руйнівний грибок. А за збереження історичних експонатів ветерани вболівають найбільше, бо серед них чимало цінних. Як от, приміром, знайдений на території нашої області напівзнищений часом металевий бідон, в якому зберігався славнозвісний Озерянський архів ОУН-УПА – з тих, дивом вцілілих, документів після дослідження опублікували томи літопису національно-визвольної боротьби. Багато цікавих документів та фотографій є і в архіві самого Братства. Досі значна частина з них просто лежала в стосах, бо не було можливості придбати для них спеціальні стенди чи бодай якісь стелажі. Тепер є надія, що достойне місце знайдеться для всього, і нарешті можна буде запрошувати для ознайомлення з експозицією школярів, студентів, всіх бажаючих.

«Ми дуже вдячні Віталію Цимбалюку за турботу і ту людяність, з якою він відгукнувся на наше прохання про допомогу, – каже пан Роман. – Тепер ми відчуваємо надійний захист і впевненість, що він не дасть тут все знищити, тож нехай йому Господь дарує здоров’я та все найкраще. Останнім часом нам, на жаль, доводилося зустрічатися із зовсім іншим ставленням, хоч наче й «свої» при владі. Тут приходив один і кричав до мене, що мусимо платити… Та поки була така змога, то ми платили, але після останніх подорожчань це стало неможливим. Вони ж там тисячі отримують, а у нас навіть цю розвалюху хочуть забрати. Як тільки вистачає совісті на таке зазіхати?».

Джерело: За Збручем

Коментарі вимкнені.