Вперше в тернопільській “Козі” грали нову класику (фото)

Нещодавно в тернопільському арт-клубі «Коза» презентував свій перший альбом львівський молодий гурт «Illusions», який грає музику, аналогів якої в Україні фактично немає. Трійця молодих, скромних та талановитих музикантів позиціонує своє виконання, як неокласичний рок. Але кожна людина називає цей стиль по-різному. Так, співвласник арт-клубу «Коза» Ігор Мамус навіть охарактеризував це звучання, як арт-балада.

–          Подібна музика вперше виконувалася в «Козі», – розповідає Ігор Мамус, – але мені сподобалося це цікаве поєднання класики і року. Гурт виступив у нас на запрошення відомого в Тернополі музиканта Зоряна Безкоровайного. Саме за його порадою ми почали співпрацю з «Illusions». Я люблю прогресивний рок від «Supertramp», звучання духових інструментів у рокерів «Chicago”, взагалі таку музику, яку можна віднести до стилю арт-рок. Тому поєднання інструментів і характеру пісень «Illusions» справили на мене позитивне враження, хоча тексти, написані солістом Андрієм – це не зовсім те, що я слухаю зазвичай – вони надто ліричні.

В захопленні від виступу також був і Зорян Безкоровайний – музикант з більш ніж 20-тирічним стажем, засновник найвідомішого в Тернополі гурту «Nameless».

–          Вперше я почув  «Illusions» ще влітку на фестивалі «Захід-2011». Тоді цьому тріо було заледве три місяці. Там вони виступали на акустичній сцені і справили неабияке враження, – згадує Зорян. – З того часу «Illusions» тільки виросли. І хоч це зовсім не та музику, яку граю особисто я, але вона дуже класна. Звучить вона досить красиво та готично, чи то пак, в українському відповіднику – дуже по-барокковому , тому сьогодні я почув якісний “дарк-акустік”, мінімум інструментів – максимум чуттєвості і мелодизму.

Позитивно про виступ відгукуються і молоді відвідувачі «Кози», котрі не дали музикантам просто так піти зі сцени, і просили виконати ще одну пісню «На біс». Так, наприклад, 28-річній Олександрі дуже сподобалося звучання віолончелі в руках Роксолани Пахолків. А 25-річний фотограф Юрко Обезюк зізнався, що вперше почув «Illusions», але одразу ж «випав в осад» і закохався в цю музику  з першої ноти. За словами ж 27-річної Оксана – на цьому концерті вона відпочивала душею.

Музика в інтерпретації «Illusions» не давала розслабитися повністю: вона була схожа на океан – то спокійна, то бурхлива, але прекрасна. Так, гра молодого піаніста Єгора Грушина була на стільки віртуозною, що здавалося, ніби по клавішах бігає кіт за мишою: то він зачаївся в очікуванні здобичі, і музика лине ніжно, мелодійно та спокійно; то кіт ніби бігає за мишею від кутка, до кутка, і тоді музика наповнюється характером, звучанням, емоційністю та експресивністю. Так само додавала колориту і віолончель Роксолани Пахолків. Здавалося інколи, наче то скрипка плаче, а інколи – наче то теплий оксамит вкриває повіки і запрошує до сну. Ідеально довершував гру класичних інструментів чуттєвий голос Андрія Бочка та його натхненний акомпонемент на гітарі.

Єдиним недоліком у виступі самі учасники «Illusions» вбачали лише те, що у залі було надто багато диму і від цього у вокаліста пересихало у горлі. Андрій Бочко зізнався, що ще ніколи в житті на цені не пив стільки води. Але музиканти залишилися задоволені презентацією першого альбому в Тернополі, тому по завершенні щиро дякували Зоряну за рекомендації перед керівництвом арт-бару «Коза», та запрошували усіх бажаючих придбати перший диск  «Heavens».

Люба Вовк, “Погляд”, Фото Надії Ротман

-1 thoughts on “Вперше в тернопільській “Козі” грали нову класику (фото)

  • 23:55 | 28.02.2012 о 23:55
    Permalink

    Це справді крута група і достойна на подальший прогресивний розвиток!

  • 22:52 | 29.02.2012 о 22:52
    Permalink

    вони дивовижні! їхня музика пронизує до тонкої волосиночки на тілі, їхні слова настільки прості що ти забуваєш думати про те, що сам ними говориш,вони захоплюють твою свідоміть і виліковують глибокі рани твоєї душі, дають тобі стільки емоцій, що ти просто в шоці від того куди їх подіти

Коментарі вимкнені.