Все, що потрібно знати тернопільським абітурієнтам про ЗНО

Цьогоріч можна подавати документи у 5 вишів на 3 спеціальності.

Почнеться Зовнішнє незалежне оцінювання 3 червня тестом хімії та закінчиться 27 червня тестуванням з світової літератури. До речі, саме світову літературу тернопільські випускники шкіл цього річ здаватимуть вперше. Загалом же ЗНО-2013 складатиметься із 11 тестів. Окрім тестування на абітурієнтів чекатиме і вступні випробування у вигляді вступних випробувань та профільних конкурсів, специфіку яких визначає вищий навчальний заклад, куди планує поступати абітурієнт.

З яких предметів будуть тести?

Тестування у 2013 році буде проводитися з таких предметів: українська мова і література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, світова література, одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська. Також за бажанням абітурієнта тести для зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримсько-татарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами, а зі світової літератури – російською мовою.

Які терміни подання документів у Вищі навчальні заклади?

Після здачі ЗНО одразу починається вступна кампанія, а саме з 1 липня і триватиме до 25 серпня. Документи ж у ВНЗ за результатами ЗНО, прийматимуть лише місяць – з 1 по 31 липня.

А от тим, хто має складати вступні екзамени або проходити творчі конкурси подати документи слід уже до 20 липня.

Випобовувалні іспити розпочнуться з 21 по 31 липня, а творчі конкурси – у декілька етапів з 11 до 31 липня. Перший рейтинг вступників і рекомендованих до зарахування у «першій хвилі» буде оприлюднений 1 серпня. Зарахування абітурієнтів на денну форму навчання за державним замовленням відбудеться 11 серпня, за контрактом – не пізніше 25 серпня. Стежити за зарахуванням і своїм рейтингом вступники, як і кожного року, зможуть на порталі інформаційної системи «Конкурс».

Також Міністерство освіти пішло на поступки релігійним меншинам. Так, якщо за релігійними переконаннями абітурієнт не може взяти участь у тестуваннях з окремих предметів, що проводитимуться в суботу, то має можливість скласти тест із цих предметів під час додаткової сесії зовнішнього оцінювання, що відбудеться 4 – 11 липня 2013 року. Для цього крім інших документів, необхідних для реєстрації, вступнику слід подати:заяву на ім’я директора регіонального центру щодо надання можливості пройти тестування з певного предмета у додаткову сесію, де потрібно вказати причину, що унеможливлює участь у зовнішньому оцінюванні під час основної сесії та документ, що підтверджує вказану у заяві причину.

Яку кількість балів потрібно набрати?

Щоб поступити у ВНЗ, слід на тестуванні набрати 140 балів з профільного предмету. Тоді як з непрофільних предметів потрібно отримати не менше 124 балів. Однак і цієї халепи можна уникнути, якщо з профільного предмету буде не менше, ніж 170 балів.

Для ВНЗ 3-4 рівня акредитації вступники повинні здати як мінімум по три тести, по два для 1-2 рівня акредитації, тобто для технікумів, коледжів. Також два сертифікати можна подавати до вишів на спеціальності, для яких встановлюються творчі конкурси (журналістика, дизайн, акторське мистецтво). До речі, цього річ тестування можна здати не більше, ніж з чотирьох дисциплін.

А ще під час вступної кампанії додаткові бали отримають ті абітурієнти, які є призерам всеукраїнських олімпіад та Малої академії наук – від 30 до 50 балів. Також додаткові бали, до 20 балів, нараховуються тим, хто закінчив підготовчі курси ВНЗ і вступає на природничо-математичний та інженерно-технічний напрями підготовки. Тоді, як вступникам на гуманітарні спеціальності такі пільги не запропоновані.

Як і в попередні роки, у рейтинг враховуватиметься середній бал атестата – його переводитимуть із 12-бальної у 200-бальну шкалу.

А ще при вступі діятимуть сертифікати ЗНО всіх попередніх років, починаючи з 2008 року.

Марія Бойко

Коментарі вимкнені.