Все, що ви хотіли знати про тернопільські школи, але соромилися запитати
Скільки вчителів працює у школі вашого району, скільки з них пенсійного віку або ж навпаки — молодих, а які результати ЗНО в учнів цієї школи, і врешті — скільки грошей з бюджету іде на утримання цього закладу? Відповіді на ці питання у цифрах та графіках відтепер можна знайти на шкільній карті України. Її презентував та підготував освітньо-аналітичний центр Cedos за фінансової підтримки фундації «Відкрите суспільство». Це перший аналітичний інструмент доступу до відкритих даних про шкільну мережу. Як розповіла освітній аналітик Cedos Ірина Когут, на карті об’єднали статистичні дані з районних управлінь освіти, Держкомстату, Міністерства фінансів та УЦОЯО. Карта має три інструменти: власне, карта, інтерактивні графіки і датабокс із різними базами даних.
Ця шкільна карта — інструмент для батьків, освітян, журналістів і — насамперед — політиків, які працюють над поліпшенням якості освіти. Приміром, карта дає можливість побачити, як на одного учня в Івано-Франківській області з бюджету виділяється 15 тисяч гривень, а на Харківщині — вісім тисяч гривень. Гортаючи графіки ресурсу, прослідковуються і причини такої ціни: сільська чи міська це школа, скільки у ній учнів, скільки вчителів тощо.
«Коли йдеться про ціль освіти, слід спиратись не на спостереження чи на слова знайомих, а на факти та дані. Адже важливо не лише, як склав учень ЗНО, а те, що впливає на процес навчання, — зазначає Ірина Когут. — Перше, що показує статистика — українська шкільна мережа є дорогою. В уряду є вихід — кошти використовувати ефективніше, щоб підняти якість освіти. Ми проаналізували цифри, а політикам лишається зробити висновки та працювати, спираючись на ці дані».
Коментарі вимкнені.