Всесвітньо відомий український художник Іван Марчук жалкує, що повернувся в Україну


Про це митець, котрий згідно світового рейтингу включений у 100 найвидатніших художників всіх часів відверто заявив в інтерв’ю одному з вітчизняних телеканалів, зазначають Патріоти України.
“Дуже шкодую, що я зробив дві такі дурниці в житті. Перша дурість – що я не залишився в Австралії, а друга дурість – що я приїхав з Америки”, – сказав художник.

“Я повертався на свою землю. Земля і держава – це різні речі. Державою я ніколи не захоплювався і ніколи, напевно, не закохаюся в неї. Тому що нема в кого. Тут, серед людей, у мене шана і повага, але нічого в моєму житті не змінилося після того, як мене прекрасно титулували. Мені нічого не дали – ні майстерні, нічогісінько. Все, що я робив, я робив це сам”, – пояснив Марчук.

Художник зізнався, що найбільше його ображає в сьогоднішній Україні страшна брехня і несправедливість.

“Це на кожному кроці. Хамство, просто дурдом, на кожному кроці відчуваєш. Звалища, вся країна в звалищах. Побутова культура на нулі – спілкування, поведінка, то, як люди живуть, як влаштовують двори і так далі. А головне – це спілкування між людьми. І просто я нічого не знаходжу позитивного в країні, нічого. Хіба тільки хороші люди, гарна робота”, – сказав Марчук.

Старий майстер також зазначив, що не відчуває ніяких реформ у країні.

“Я нічого не відчуваю, хоча дуже цікавлюся новинами. Я майже наркоман до газетної інформації. Я жив один. Якби у мене була сім’я, я б тут не був. Тому, що жінки залишаються там, і сюди ніколи не повернуться”, – сказав Марчук.

Коментарі вимкнені.