Як на Тернопільщині проходив фестиваль борщу та вишиванок
Традиційний фольклорно-мистецький фестиваль «Борщівська вишиванка» цьогоріч зібрав гостей з різних куточків України та з-за кордону. Помилуватися борщівською вишивкою та показати своє мистецтво приїхали гості із Білорусі, Закарпаття, Волині, Київської, Хмельницької, Луганської , Львівської областей.
Кожне село району представило на святі стародавні та сучасні вишивки – рушники, обруси, сорочки. Участь у святі взяли керівники області, району, депутати різних рівнів.
«Споконвіків орнамент на рушнику, сорочці, костюмі, скатертині є ознакою українства, бо жодна нація не має такого різноманіття візерунків та барв, перенесених на полотно. Кожна частинка нашої землі має свою, не схожу на інші вишивку – за орнаментами можна вивчати географію України,- наголосив на відкритті свята голова обласної ради Віктор Овчарук. – Та найбільш упізнаваною, найуніуальнішою є вишивка мого рідного краю – Борщівщини. Завдяки небайдужим митцям та сподвижникам про борщівську вишиванку тепер знають в усьому світі. Дякую усім, хто зберіг, хто вивчав, шанував, хто пропагував та продовжує пропагувати і берегти цей безцінний вишитий скарб. Саме завдяки таким фестивалям молоді покоління доторкаються до наших традицій, пізнають історії та легенди рідного краю, бережуть та примножують його надбання. Низький уклін ініціаторам фестивалю – переконаний, що борщівська вишиванка скликатиме на Тернопілля все більше і більше гостей».
На фольклорно-мистецькому дійстві «Чорна борщівська сорочка – краю мого оберіг» виступали обрядово-фольклорні, хорові, хореографічні, інструментальні колективи, вокальні ансамблі, солісти-вокалісти району та області та гості – Герой України, лауреат Шевченківської премії, народний артист України Василь Зінкевич, народний артист України Григорій Драпак, Волинський Державний академічний народний хор, гурт «Рокаш» (м. Мукачеве), поет-пісняр Степан Галябарда, мистецькі колективи з різних областей.
Під час фестивалю вишивки традиційно відбувався і фестиваль борщу «Борщ’їв 2016», на якому кожна громада району пригощала борщем, приготовленим за власним рецептом.
Коментарі вимкнені.