Як Олег Різник взув не тільки тернопільські, але й національні ЗМІ

Новина, яку минулого тижня на своїй сторінці у Фейсбук опублікував тернополянин Олег Різник, за кілька годин не лише «обійшла» тернопільські новинні сайти, а й потрапила у топ українських новинних видань. Усе б нічого, якби не те, що новина була… несправжньою.

Фото вулиці, де асфальтний каток покриває асфальтом брукувку, Олег Різник розмістив на своїй сторінці 28 червня і підписав так: «Вчора на «Східному» (житловий масив Тернополя – прим. авт.) асфальт стелили…». У коментарях до фото розгорнулася дискусія: мовляв, «не ту країну назвали Гондурасом» і «пройде кілька років і будуть робити черговий «ремонт» – знімати асфальт і відновлювати бруківку.»

Деякі місцеві журналісти, очевидно, побачивши, що тема резонансна, ухопилися за неї і передрукували інформацію на своїх сайтах (До слова, “Погляд” теж “купився” на жарт тернополянина, – ред.). Дивно тільки, чому у них не виникла думка поїхати на «Східний» масив, самим глянути на ту ділянку дороги і зняти власні фото… Жоден з тих, на чиєму сайті з’явилася ця новина, також не взяв коментар у начальника ЖЕКу, який відповідає за міфічну ділянку. Новину почали публікувати й національні ЗМІ. Серед 523 друзів Олега, четверо також поширили новину на своїх сторінках. Дехто опублікував це й в інших соціальних мережах.

А 3 липня у коментарях до фото Олег написав, що «трішки прибрехав», адже фото взяте з російського сайту. Втім, це не завадило саме 3 липня цій новині обійти числену кількість новинних сайтів України.

–     Я мав на меті показати журналістам що вони не знають як виглядає місто, про яке пишуть і у якому живуть і те, що новину про погану владу вони постять з такою радістю, що ця радість сліпить їм очі, – каже тернополянин Олег Різник. – Також хотів показати, що ніколи не варто вірити написаному в Інтернеті, а завжди перевіряти інформацію і брати коментарі в обох сторін. Але система подачі новин настільки гнила, що фейк добрався до українського рівня, що і треба було довести.

До слова, новина про бруківку під асфальтом у Тернополі і досі є на багатьох тернопільських та всеукраїнських сайтах. А журналісти, здається, по-трохи забувають про свій прямий обов’язок, визначений Законом України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні: подавати для публікації об’єктивну і достовірну інформацію.

Олеся Кравчук, Телекритика

Коментарі вимкнені.