Як Сергій Надал «напустив туману» на тернополян

Відеоролик про історію тернопільського тристороннього годинника зробили тернопільські активісти, які виступають проти уже втіленої недолугої ініціативи місцевих чиновників обрамити його «антивандальними лавками».

Завдяки даному ролику небайдужі тернополяни хочуть продемонструвати місцевим «професіоналам», як виглядають аналогічні годинники в інших містах і хоча б у такий спосіб достукатися до керівників міста та управління ЖКГ.

До речі, з даного ролику видно, що тернопільський тристоронній годинник – далеко не другий у світі, як це неодноразово заявляло керівництво мерії, намагаючись підкреслити унікальність відновленої пам’ятки. Дурити тернополян не було жодної потреби, адже унікальність годинника ніхто не оспорював.

Не виключено, що «напустили туману» чиновники мимоволі, з банального незнання.

Так з’явилася байка про «другий у світі тристоронній годинник». Бо, перший, мовляв, розташований у французькому місті Ам’єні. Тоді як уже невдовзі після відкриття годинника тернополяни поширювали в соцмережах аналогічні годинники з Чехії, Словаччини, а з ролика видно, що тристоронній годинник є також в Росії, Польщі та Алжирі.

Нагадаємо, у Тернополі самобутній годинник встановили на бульварі Шевченка наприкінці вересня.

Його аналог стояв майже на цьому ж місці ще за часів Австро-Угорщини та Польщі і був одним з улюблених місць для зустрічей і побачень тодішніх городян.

Нещодавно його оточили лавками, спотворивши вигляд скверу і простір довкола годинника. Аби виправдати такі дії, в управлінні ЖКГ пояснили, що зробили це з антивандальною метою.

Водночас частина тернополян згуртувалася  в соцмережах для того, щоб домогтися перенесення лавок і протистояти поширенню несмаку, насамперед в історичній частині міста.

«Справа не тільки в лавках, крім лавок є багато інших моментів, які безнадійно псують зовнішній вигляд вулиць нашого міста. Це псування не відбувається одномоментно, кожен банер, кожна зовнішня реклама, кожна «скляна» новобудова, кожна окремо пофарбована частина фасаду будинків, вирубані у ньому двері і «приліплені» сходи по краплині безповоротно руйнують самобутність історичної частини міста. Плануючи впровадження таких змін влада мала б попередньо виносити їх на обговорення громади, адже це наше місто, а не чиєсь приватне подвір’я. Наводячи мотиви на кшталт того, що більшості тернополян лавки до вподоби, варто враховувати думку також тих, хто розуміє важливість збереження і відновлення естетичного вигляду міста. Нас багато – тих, хто вважає недопустимою таку самодіяльність у центрі міста. І ми вважаємо, що лавки від годинника потрібно перенести у більш належне місце – у затінок, в аркову конструкцію навпроти входу в народний дім «Перемога», – зазначає одна з ативісток Тетяна Семусь.

0352.ua

-1 thoughts on “Як Сергій Надал «напустив туману» на тернополян

 • 20:00 | 10.01.2015 о 20:00
  Permalink

  Ну здрастє! Ніхто до Надала годинника не відновив! І замість того щоб хоч трохи його похвалити всілякі умніки взялись писати негатив і ставити претензії! Та будьмо хоч трохи об’єктивними!

 • 21:29 | 10.01.2015 о 21:29
  Permalink

  Надала критикували кожного разу за його ініціативи. Але потім самі ж критикани фотографуються, наприклад, на фоні памятника Незалежності!

 • 12:12 | 11.01.2015 о 12:12
  Permalink

  Патку, мій патку, ще всі нормальні люди або в церкві, або по родинах святкують, а надалівські тролі-жополизики вже всі на посту – і володимири, і франики, і біс знає хто, ПУСТА І НЕПОТРІБНА РОБОТА ВАША: тернополяни знають ху із Надал, тому що НАДАЛ ІЗ ХУ… ЛА-ЛА-Ла. Хлопці і дівчина Катя йдіть краще доїдати мамину різдвяну ковбасу.

Коментарі вимкнені.