Як вивчають українську в Польщі, розповів школяр з Тернопільського району

На електронну адресу редакції “Погляду” надійшов лист від школяра з Тернопільського району. Учень 3-А класу Мишковицької школи Данило Сцібайло розповів про спостереження за манерою вивчення української мови в Польщі. 

“Із 13 до 19 березня в нашій школі у Мишковичах були весняні канікули. Наша сім’я поїхала до бабці в гості, яка живе в Польщі.

До бабці ми їздимо часто, але зазвичай на канікулах, коли всі діти відпочивають. Цього разу ми туди потрапили, коли всі вчилися.

Нам пощастило відвідати уроки української мови та культури на гуртку для діток з українських сімей, які проживають у Польщі. Це не така школа, як звичайна, а просто великий клас. Навчання відбувається тільки один раз на тиждень. В цій школі є дві групи – старша та молодша. Ми побували на уроках молодшої групи. Ми – це я, мій брат Рома та сестра Таня.

Спочатку був урок української мови. Ми читали вірші Шевченка, кілька рядків по черзі, потім малювали малюнки за тими віршами.

Наступний урок – музика. Тут ми співали українські пісні, слухали українську музику.

Потім прийшов священик і розказував нам про те, що таке піст і як мають постити маленькі діти.

На невеликих перервах ми дивилися українські мультики.

Тепер я маю багато друзів в Сяноці.

На фотографії – діти з молодшої групи з вчителькою Маріанною Ярою (це моя бабця). Коло неї зліва – мій брат Рома, посередині я, а збоку сестра Таня”, – кінець цитати.

 

Comments are closed.