Яка громада на Тернопільщині тішиться відкриттям?

У селах Осташівці та Данилівці Озернянської громади проживають 43 дітей дошкільного віку. Майже три десятки цих малят тепер мають затишне та тепле приміщення, де можуть перебувати, допоки їхні батьки на роботі або зайняті справами по господарству. До цього часу дитячого садка в околицях не було близько десяти років.

«Ми дуже хотіли, щоб у нас відкрили садочок. Я працюю, мій чоловік також. З дитиною вдома сиділа бабуся. Дівчинка у нас дуже енергійна, тож в садочку, переконана, вона знайде себе, буде гратися з іншими дітками, навчиться поводитися у колективі», — розповідає жителька села Данилівці Тетяна.

Відкрити цей оновлений дитсадок вдалося завдяки тому, що у 2015 році у Зборівському районі на Тернопільщині створили Озернянську територіальну громаду. На її розвиток цьогоріч Держава виділила 5 млн 200 тис грн субвенції, а вже як розпорядитися коштами вирішили місцеві жителі.

«Сьогодні ми реалізували один з семи наших проектів, цьогоріч запланованих громадою. Порадившись з людьми, вирішили першочергово відкрити дитячий садочок, адже село немале, підростає багато дітей. Зважаючи на те, що віддалені села починають занепадати, ми поставили собі за мету створити всі умови, щоб молоді сім’ї не виїжджали звідси», — зазначив голова Озернянської ОГТ Богдан Наконечний.

Загальний кошторис проекту з реконструкції дитсадка в Озернянській громаді складає понад 714 тис грн. З них – 163,5 тис грн доклала громада із власних надходжень. Окрім того, допомогли і місцеві фермери та підприємці – з їх допомогою встановлено енергозберігаючі вікна та придбано м’який інвентар.

Коментарі вимкнені.