Якби не припарковані на ніч авто, двори б починали чистити технікою раніше

Від снігу дороги Тернополя почищені значно краще, ніж у Луцьку та Хмельницькому, кажуть в управлінні ЖКГ. Кожного дня прибирання від снігу вартує від 30-ти до 50-ти тисяч гривень, – повідомляє TV4. Спеціально створений штаб працює цілодобово. Снігоочисна техніка, опівночі починає працювати, щоб зранку проїзди були розчищені. Проїзд же і прохід між будинками – справа колишніх ЖЕКів.

– Має бути прибрана від снігу територія. Що мається на увазі? Захід до під’їзду і доріжка має бути чітко розметена і посипана. Потім, коли людина могла вільно піти на роботу, проблем немає, ми вже очищаємо вже глибше проїзди і міжквартальні проїзди, – каже Олег СОКОЛОВСЬКИЙ  заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради.

У сусідньому із управлінням ЖКГ дворі помічаємо тракторець, який минаючи припарковану машину, розчищає проїзд від снігу. Це працює техніка кошишнього ЖЕКУ – нині ПП “Східний масив”.

Якби не припарковані на ніч авто, двори вранці могли б починати чистити технікою раніше, каже майстер дільниці приватного підприємства. Загалом у підприємства таких тракторці два – один очищає двори Східного масиву, другий – центру Тернополя. І цього, запевняють у колишньому ЖЕКу вистачає.

– В принципі, непогано, враховуючи, що тут працює один чи два двірники в цьому дворі, непогано, може бути. Значно краще, ніж було, коли ми належали до залізничного ЖЕКу. Стало значно краще., – ділиться враженнями від роботи двірників Олександр,  мешканець будинку на вул. Коперніка в Тернополі.

У приватному секторі, пояснюють в міському управлінні ЖКГ, вулиці від снігу мають прибирати організації, з якими мешканці уклали угоди про це, Якщо таких угод нема – самі мешканці. Це, каже Олег Соколовський, пильно відслідковують. Ситуацій, коли б через неприбраний сніг швидка під’їхати до будинку не могла, цієї зими в Тернополі не було. А от із прибиранням снігу об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків ситуація непроста.

– Питаєм мешканців – ви дадоволені? Ні, не задоволені. Питаєм, де саме? І з 10 опитаних 6 – це ОСББ. Чому не задоволені – тому що ОСББ економить кошти, щоби вчасно не прибрати, щоби не було витрат техніки і так далі. І це вже створює певний негатив для обслуговування людей. Тому ми закликаємо голів ОСББ вчасно прибирати і економія коштів має певні межі, тому що якщо ми накладемо штраф, навряд чи ці кошти будуть зекономлені, – каже Олег Сооколовський.

Щодо водіїв, то вони на зимові тернопільські дороги не особливо нарікають.

 

Коментарі вимкнені.