Які шанси зберегти унікальну будівлю на Тернопільщині?

Про  стан робіт у палаці графа Бадені  у смт. Коропець Монастириського району йшлося на засіданні комісії під керівництвом заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Леоніда Бицюри 16 жовтня

Як доповів директор департаменту архітектури, будівництва , житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської облдержадміністрації  Володимир  Харченко, згідно з дорученням голови Тернопільської обласної державної адміністрації Олега Сиротюк, створено  робочу групу по обстеженню технічного стану пам`ятки архітектури місцевого значення  палацу графа  Бадені.

«У Коропець виїжджали фахівці, які провели обстеження, за його результатами був складений акт, – зазначив Валерій Харченко. – Згідно з висновками представників робочої групи, об’єкт перебуває в аварійному стані, зокрема його покриття, є загроза руйнування будівлі. Згідно з рекомендаціями акту, профільне управління облдержадміністрації замовило проект протиаварійних  та невідкладних консерваційних робіт для палацу графа Бадені. Їх виконання очікується у найближчий період».

Проект  протиаварійних  та невідкладних консерваційних робіт оцінив  заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра.
«Є велика загроза втратити унікальний зразок резиденції галицьких магнатів, тому потрібно якнайшвидше розпочинати необхідні роботи, – наголосив Леонід Олексійович. – Однак ми розуміємо, що це дуже нелегко в сучасних умовах. Сподіваюся, нам вдасться знайти кошти і відремонтувати палац

Коментарі вимкнені.