Яким партіям у Тернопільській районній раді найбільше потрібна допомога “збоку”

«Юридична допомога» надалі продовжує оприлюднювати список про кількість помічників-консультантів депутатів Тернопільської районної ради. Цей список ми доповнили партійністю депутатів, щоб з’ясувати, кому найбільше потрібна допомога помічників.

Перше місце у нашому рейтингу здобула «Свобода», адже дев’ять із усіх перелічених народних обранців мають помічників. Друге місце здобула – «Наша Україна», а третє  – УНП, «Фронт змін» та позапартійні депутати.

Рейтинг партій за кількістю помічників у Тернопільській районній раді:

1 Богун В.І. «Фронт змін»

1

2 Бойко Р.Б. «Партія Регіонів»

1

3 Болєщук П.М. «Наша Україна»

1

4 Вардинець С.І. позапартійний

1

5 Клепач О.Є. «Фронт змін»

1

6 Коробов Д.О. «Свобода»

3

7 Коруна О.Б. позапартійний

2

8 Костик А. М. «Наша Україна»

2

9 Куфель П.Й. «Свобода»

1

10 Лихий Б.П. «Свобода»

2

11 Мокрицький В.Є. «Батьківщина»

1

12 Наконечний Р.І. «Свобода»

2

13 Протасевич М.П. «Свобода»

1

14 Рудакевич Р.І. «Свобода»

1

15 Сисак Р.О. «Свобода»

2

16 Стукало П.О. «Свобода»

2

17 Твардовський Р.М. «Свобода»

1

18 Тищук Н.Р. «Наша Україна»

1

19 Трусь В.Й. «Наша Україна»

1

20 Чудик А.І. «Українська народна партія»

1

21 Шершун Н.П. «Українська народна партія»

2

Хто такі помічники депутатів?

Потрібно зауважити, що депутати місцевих рад здобули офіційну можливість мати помічників-консультантів лише у 2005 році, коли доповнили Закон України «Про статус місцевих депутатів».

Попри очікування багатьох тернополян і українців, помічники НЕ мають ні статусу держслужбовця, не отримують зарплату і їм не нараховується трудовий стаж. По суті, вони працюють лише на громадських засадах, тобто, безкоштовно, з посвідчення помічника-консультанта. У ньому зазначено ПІП помічника, ПІП депутата та номер округу.

Помічник має права і обов’язки. Щодо перших, то помічник-консультант МОЖЕ перебувати у приміщенні відповідної ради (наприклад міської ради), одержувати на ім’я депутата пошту та брати участь у дослідженні громадської думки чи подавати шляхи вирішення певних проблем.

Що ж до обов’язків, то їх є лише декілька. Звичайно, що найважливіші – дотримуватися законодавства, допомагати депутату в організації проведення звітів і зустрічей з виборцями, розглядати кореспонденцію, яка надійшла на ім’я народного обранця, НЕ допускати дій, що компрометують депутата та готувати відповідні документи для ефективної діяльності народного обранця.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд» 

Коментарі вимкнені.