Ярослав Джоджик: «Недопустимо правові норми трактувати лише на користь влади»

Народний депутат України, голова Тернопільської облорганізації УНП Ярослав Джоджик вважає заангажованими дії Тернопільскої обласної прокуратури, яка винесла протест на рішення обласної ради з приводу невизнання на території Тернопільщини мовного законопроекту.

«На стадії голосування за цей закон було чимало порушень, що ставить під істотний сумнів легітимність прийняття даного законопроекту. Власне з цих міркувань і виходила Тернопільська обласна рада, приймаючи своє рішення. Якщо ми правова держава, то верховенство права слід було дотримуватися з самого початку. Тобто ні голова Верховної Ради Володимир Литвин, ні Президент України Віктор Янукович не мали підстав підписувати закон, який прийнятий з порушеннями законодавства», – переконаний Ярослав Джоджик.

Він також додав, що сам мовний законопроект не має актуальності для України, а був нав’язаний владою виключно для того, щоб породити дискусії і відвернути увагу громадськості від  власних провалів в економічній політиці.

«Стаття 10 Конституції чітко вказує, що державною мовою в Україні є українська. Ця ж стаття гарантує в Україні вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин. Дублюючи Конституцію суперечливим законом, та ще й напередодні виборів, представники Партії регіоні переслідують далеко не інтереси нацменшин, а навпаки, вносять дестабілізацію в суспільстві», – підкреслює Ярослав Джоджик.

Нагадаємо, 16 серпня Тернопільська облрада визнали таким, що не має жодних правових наслідків на території Тернопільської області Закон «Про засади мовної політики». За дане рішення депутатський корпус голосував в поіменному режимі, «За» проголосували 66 з 74 присутніх депутатів.

Також облрада звернулась у  Контитуційний суд з проханням визнати неконституційним Закон «Про засади державної мовної політики». У зверненні до Конституційного суду депутати наголошують, що законопроект був прийнятий з порушеннями Конcтитуції України та «Закону України про Регламент Верховної Ради України».

Нещодавно дане рішення в частині визнання Закону «Про засади мовної політики» таким, що не має жодних юридичних наслідків на території області, опротестував прокурор області Іван Мельничук.

У протесті йдеться, що своїм рішенням облрада вийшла за межі повноважень, визначених ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування», а також порушила вимоги ст. 19 Конституції України, яка зобов’язує органи місцевого самоврядування діяти лише в межах своїх повноважень.

 

-1 thoughts on “Ярослав Джоджик: «Недопустимо правові норми трактувати лише на користь влади»

 • 13:12 | 6.09.2012 о 13:12
  Permalink

  Правильно , давай , хтось мусить довести , ті приймають русифікацію , а сам Колісн. запевняє що не мають права приймати , сьогодні – Луганс. прийняла – якась фігня виходить , а як ми тут проти – то вже прокуратура , як мене це все достало вже.Давай Ждорджик хоть ти доведи а то другі в полях на виборах

 • 13:13 | 6.09.2012 о 13:13
  Permalink

  поясни їм там всім шо і як має бути !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! за пиво окрема подяка !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 14:22 | 6.09.2012 о 14:22
  Permalink

  Він людина мужня , не буде прогинатись перед тою дітворою , не знаю чи листи допоможуть но хоть зуби показати треба
  Тобі славік треба було йти по мажоритарці по Тернополю але напевне ратушняк своєю ехінеєю з пивом підмочив репутацію .але правда показала хто правий

Коментарі вимкнені.