Яскраве і барвисте свято організували тернопільські студенти

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського з Індії намагаються підтримувати рідні традиції в Україні. Нещодавно вони відсвяткували одне з найбільших своїх свят – Дівалі або Діпавалі (дослівно перекладається, як «гроно ліхтарів»). Цей фестиваль завжди пов’язаний з вогнем і світлом, символізує перемогу добра над злом. Організатором свята стала Асоціація студентів Індії у ТДМУ, яку нещодавно очолив представник четвертого курсу Шубгам Бгарті (Subham Bharti). Майбутні медики об’єднали у цьому святкуванні всю індійську спільноту, яка сьогодні є в Тернополі, зокрема студентів інших вишів, – повідомляє прес-служба навчального закладу.

Щоб це свято було яскравим і незабутнім багато зусиль доклали члени оргкомітету Тарун Каушік (Tarun Kaushik), Могіт Кумар(Mohit Kumar), Нітін Кумар (Nitin Kumar), Джитендра Чоудрі (Jitendra Chaudhari). Особлива подяка відповідальному за культурно-масові заходи в Асоціації студентів Індії Ваібхаву Тріпаті (Vaibhav Tripathi), який відповідав за концертну частину програми. До оргкомітету також увійшла Варша Кашьяп (Varsha Kashyap).

Зазначимо, що в цей час iндiйцi прикрaшaють будинки квiткoвими гiрляндaми i лaмпaми, роблять ранголі (візерунки на підлозі з пелюсток квітів чи фарбованого рису), a в тeмний чac дoби пiдпaлюють фeйєрвeрки, пeтaрди, хлопавки. Дiвaлi – cвятo ciмeйнe і зустрічають його в родинному колі. Під час Дівалі прийнятo пригoщaти oдин oднoгo coлoдoщaми. 7 листопада в Тернополі зібралася велика родина індійських студентів, яких лише в ТДМУ є 548 осіб. Сьогодні це одна з найбільших національних общин нашого університету. Вони також запросили на святкування своїх викладачів і друзів.

Традиційно свято розпочалося з виконання гімнів Індії та України, а також спільної молитви до богині процвітання Лакшмі.

Декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський наголосив на тому, що сьогодні всі студенти з Індії святкують одне з найбільших свят – Дівалі. Він наголосив на давності і духовності цієї традиції. «Цього року ми маємо велике поповнення серед індійських студентів. На першому курсі навчається 352 особи. Хочу запевнити вас, що всі викладачі і працівники університету з задоволенням допоможуть вам адаптуватися до України, у питаннях освіти, комфортного перебування в Тернополі. Бажаю всім індійським студентам багато світла в вашому житті, миру у вашій країні та Україні зокрема. Також бажаю успіхів, щастя вам і вашим родинам, вдалої кар’єри. Зичу отримати позитивні враження від цього вечора і Божого благословення», – побажав Петро Романович.

Заступник начальника управління – – начальник відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби у Тернополі Тетяна Лобач висловила сподівання, що під час навчання всі отримають добрі знання, а Україна стане частинкою їх серця.

Свої побажання висловив директор центру міжнародної освіти Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя Богдан Ковалюк.

«Через певний час у нас знову багато індійських студентів. Я сподіваюся, що Тернопіль і Україна стане для вас другим домом і другою батьківщиною. Тут ви будете вчитися, знаходити нових друзів, отримувати цінний досвід. Особливо хочу подякувати студентам першого курсу, які за короткий період часу змогли зібратися разом і підготувати чудову святкову програму. Вони тільки прибули до нашого університету, але вже встигли здивувати всіх своїми талантами і вмінням організовуватися», – зазначила заступник директора центру виховної роботи і культурного розвитку, доцент Олена Покришко.

Студентів зі святом привітали директор фірми «WELTEK International» Шахзад Наджам (Dr. Shahzad Najam), директор фірми «Right Choice» Пуніт Кумар (Puneet Kumar), Амрік Сінг Дхілон (Dr. Amreek Singh Dhillon).

Цього вечора пісенні подарунки підготували Паван Дубей (Pawan Dubey), Адіша Моганті (Adyasha Mohanty), Нупур Шарма(Nupur Sharma), Вініт Масл (Vinit Musle), Шреш Шарма (Shreshth Sharma), Нікгіл Аграгарі (Nikhil Agrahari).

Народними, фільмовими танцями і постановками в стилі фьюжн порадували Yashaswi, Bhavna, Poorva, Abdul, Anjana Ramachandran, Mayuri, Jyoti, Vinayak, Soham, Dakshin Kumar, Sakshi Agarwal, Sakshi Rathod, Nasir Avadiya, Digant, Sanket, Kuldeep Dave, Gurneesh, Nupur, Mandeep, Dheeraj, Nikita.

Серед запрошених гостей свої творчі номери подарували асистент кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки Наталія Волотовська, студент четвертого курсу факультету іноземних студентів Губерт Мікоша (Hubert Mikosha), керівник студії Школи індійського танцю Еліни Абакарової «Амріта» Яніна Чайківська. Відому українську пісню виконав студент з Польщі Аркадіуш Лесняк-Мочук (Arkadiusz D. Leśniak-Moczuk).

Оргкомітет свята висловлює щиру подяку тим, хто допоміг і підтримав в процесі організації свята, зокрема Шахзаду НаджамуПуніту Кумару та Олені Покришко. Індійська спільнота також засвідчує свою повагу викладачам і працівникам ТДМУ, які 7 листопада розділили з ними радість святкування Дівалі, а саме заступникам декана факультету іноземних студентів Тетяні Горпініч і Аліні Вольській, інспекторам деканату, начальнику навчального відділу Андрію Машталіру та багатьом іншим.

Більше світлин тут: https://www.facebook.com/pg/tdmu.official/photos/?tab=album&album_id=1838510689604386

Коментарі вимкнені.