Юрій Андрухович тернополянам: «Ви напевне звикли до дрібного підлабузництва…»

Один день із візитом у Тернополі перебував відомий письменник Юрій Андрухович. Він відвідав і студентів ТНПУ, ввечері поспілкувався з усіма охочими в Українському домі «Перемога» і продовжив зустріч у арт-кафе «Коза».

Зал Українського дому був заповнений заледве на третину. Майже усі відвідувачі була молоді люди, які із задоволенням слухали читання трьох невеликих оповідань із презентованої книги «Лексикон інтимних місць». Це були частини про Тернопіль, Торонто і на завершення найкоротша, яка складається із 2х речень – про Єнакієво.

Юрій Андрухович зазначив, що не хоче впродовж туру читати про одні і ті ж міста, адже у «Лексиконі» є 111 новел – розповіді про 111 міст.

«Я не з самого початку знав за кількість міст. Мене довго супроводжувала невпевненість як відбирати міста до цієї книги. Одного дня вирішив здійснити своєрідну археологію у пам’яті. Починалося все з часу, коли я вперше поїхав до якогось міста».

На зустрічі обговорили й такі теми як дружба та вміння письменника. «Перевага письменника, коли він чогось не пам’ятає, то має ще можливість вигадати і подати це як абсолютну істину, – розповідає Юрій Андрухович. –  Це власне один із парадоксів письменництва. Читачі чекають правди, а письменник насправді вигадує, можна сказати і різкіше – брехун».

На завершення Юрій Андрухович сказав тернополянам: «Ви напевне звикли до цього дрібного підлабузництва, але я теж на втримаюся і скажу, що Тернопіль – це файне місто».

Мар’яна Зварич, Погляд

Коментарі вимкнені.