З вини дітей на Тернопільщині все більше ДТП

З початку року на Тернопільщині за участю дітей у віці до 18 років трапились 42 автопригоди, у яких двоє неповнолітніх загинули, півсотні – травмувалися. З вини дітей у 2014-му сталося одинадцять ДТП. Порівняно з попереднім роком, кількість аварій зросла на 40%, травмованих – на 50% , загиблих – на 200%.  Як виправити сумну статистику, вирішували під час круглого столу 8 вересня працівники управління ДАІ спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації.

25 липня через зіткнення з іномаркою травмувався 15-річний велосипедист, житель села Кровінка Теребовлянського району, 21 серпня в Тернополі на площі Героїв небесної сотні водій іномарки збив 6-річного хлопчика. Такі останні приклади аварій за участю дітей.

– Найбільша кількість ДТП з неповнолітніми, які приводять до трагічних наслідків, трапляються через невміння орієнтуватися в складній дорожній ситуації, – каже начальник обласної державтоінспекції Андрій Матрифайло. – В дітей відсутні елементарні навички правильної поведінки на дорозі чи в транспорті.

В області вже обстежено  ділянки, які прилягають до територій дитячих і навчальних закладів та якими проходять маршрути руху шкільних автобусів.

За результатами обстежень УДАІ готує інформацію до місцевих органів виконавчої влади, аби усунули недоліки – відремонтували дороги, поновили розмітку, встановили знаки, транспортне та пішохідне огородження. Також на  дорогах поблизу навчальних закладів планують встановити «лежачих поліцейських».

– Пропозиції направляємо, але розуміємо, що через неналежне фінансування не всі вони можуть бути виконані, – зауважив головний автоінспектор області. – Але встановлення такого необхідного біля навчального закладу дорожнього знаку «Діти» ми повинні проконтролювати спільно. Не завжди працівники ДАІ проінформовані про його відсутність, ця інформація повинна надходити від директорів шкіл.

Аби аварій за участю дітей поменшало, за кожним навчальним закладом закріплять інспектора, також у вересні правоохоронці проведуть у школах уроки з безпеки руху.

– Ми зараз посилили нагляд за поведінкою неповнолітніх на вулично-шляховій мережі та за безпекою перевезення дітей автомобільним транспортом, – каже Андрій Матрифайло. – Особливу увагу звертаємо на розміщення  неповнолітніх у салоні автомобілів, наголошуємо на обов’язковому на використанні дитячих крісел, пасків безпеки.

Коментарі вимкнені.