За підтримки Сергія Надала знесли незаконну бетонну конструкцію на Пантеоні Героїв
Сьогодні зранку працівники КП «Ритуальна служба» забрали незаконну бетонну конструкцію, яку встановила одна з сімей загиблого захисника.
Начальник КП «Ритуальна служба» Сергій Тлумацький розповідає, що у 19 жовтня він був змушений викликати поліцію, адже без будь-яких дозволів на Пантеон Героїв приїхала бригада будівельників, які почали заливати фундамент і встановлювати гранітні плити.
- Хоча для таких робіт обов’язково повинен бути письмовий дозвіл з комунального підприємства. Поліцейські, які були присутні на кладовищі, склали постанову щодо порушення громадського порядку, – каже Сергій Тлумацький.
Комунальне підприємство підготувало претензію і надіслала сім’ї загиблого захисника. Родина Стадників мала до 23 жовтня забрати незаконну конструкцію або здійснити перепоховання.
За словами Сергія Тлумацького, родина Віталія Стадника перед похованням була повідомлена про дві альтернативи, де можна поховати Героя – на новому кладовищі пропонували місця і для родини – двійне-трійне, де робити можна буде все, що завгодно та поховання на Пантеоні Героїв, де усі пам’ятники будуть однакові. Тобто, родина чітко усвідомлювала і знала, що пам’ятники у цьому місці будуть однакові, хоча на той час ще всі юридичні та правові аспекти не були вирішенні.
Міський голова Сергій Надал теж підтримав знесення незаконної конструкції:
- Ми високо цінуємо та підтримуємо родини, які втратили своїх рідних на фронті і будівництво Пантеону — це пам’ять про наших Героїв. На основі звернення родин загиблих Героїв, зі всією повагою, прошу зупинити облаштування цього поховання, яке має входити у Пантеон Героїв Тернополя та забрати встановлені плити, – написав міський голова у мережі Фейсбук.
Нагадаємо, у Тернополі облаштовують військове кладовище «Пантеон Героїв Тернополя», метою якого є гідне вшанування загиблих воїнів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та віддання їм належних військових почестей.
Це не просто кладовище, а урочисте місце вшанування, комплекс поховань. Пантеон витриманий в єдиному стилі, з алеями, з уніфікованим виглядом поховань. Це міжнародна традиція, адже через століття можна буде прийти і бачити, хто тут похований. Буде видно, що був гурт людей з певною ідеєю, за яку вони загинули. І навіть після того, як поховали захисників має бути видно, що ця ідея була спільна для всіх
Коментарі вимкнені.