Завдяки реанімобілю з Тернополя врятували уже три життя на Сході

В Донецьку та Луганську область з Тернополя був відправлений реанімобіль з бригадою медиків-добровольців області.

Очолив бригаду швидкої допомоги в зоні проведення АТО доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Петро Левицькій.

За домовленістю з начальником військово-медичного управління Головного управління Національної гвардії України полковником медичної служби Олегом Михайликом цивільних медиків відрядили до об’єднаного угруповання Національної гвардії України.

Завданням медиків-волонтерів було надання військовослужбовцям кваліфікованої медичної допомоги та транспортування їх до військово-медичного клінічного центру Північного регіону у Харкові. За два тижні (з 13 серпня по 26 серпня) тернопільською бригадою було транспортовано 18 військовослужбовців Національної гвардії середнього та важкого ступеня тяжкості. Також медики надали допомогу вісьмом військовослужбовцям Збройних сил України при перевезенні їх з лікарень Артемівська, Дзержинська та Костянтинівська до Харківського шпиталю.

Начальник медичної служби об’єднаного угрупування підполковник медичної служби Андрій Коробкін зазначив: «Така допомога вкрай необхідна нашим бійцям. На даному етапі у нас є тільки санітарні автомобілі на базі ГАЗелі. Вони не обладнані плаваючими ношами для транспортування важкопоранених на великі відстані (близько 250 кілометрів), на відміну реанімобіля на якому працює тернопільська бригада медиків. Трьох важкопоранених військовослужбовців (вогнепальне поранення легень, грудної клітки, шиї, осколкове поранення живота, печінки, шлунку та нижніх кінцівок) ми транспортували саме на реанімобілі тернопільської бригади. Завдяки їх допомозі ми врятували три життя».

Коментарі вимкнені.