Завдяки тернополянину Андрію Ковальчуку рятують поранених бійців в АТО

Апарат для пересадки шкіри подарував Рівненському військовому госпіталю тернопільський медик-винахідник.

Тепер в госпіталі зможуть ефективніше лікувати кульові поранення та опіки.

Щоправда, держава закупівлею таких апаратів не надто цікавиться, і розхідні матеріали замовляють самі лиш волонтери.

Рівненський військовий госпіталь – переповнений. Щодня сюди прибувають бійці з зони АТО.

Поранень, які могли б загрожувати життю не так багато, та оперувати тяжкі ураження, медикам все ж доводиться.

“Множинні осколкові поранення після обстрілів Градами, множинні осколкові поранення верхніх, нижніх кінців, множинні шкірні дефекти на передпліччі. Ми зробили це за допомогою старого приладу, якому вже років і років”, – розповів начальник травматологічного відділення Рівненського військового госпіталю Тарас Скрига.

Цю операцію рівненські військові медики провели, користуючись апаратом 1978 року виготовлення. Іншого обладнання – дотепер не мали.

“Ось дерматом електричним, ми ним користуємося дуже давно. Років 20 точно. А мабуть більше. До цього ні разу нас не підводив, але хотілося б уже краще працювати з кращим устаткуванням”, – розповів начальник відділення хірургічної інфекції Рівненського військового госпіталю Василь Савич.

Тепер нарешті їм подарували пристрій, який зрізує найтонші пласти шкіри у пацієнта. Потім її пересаджують йому ж на рани.

До цього часу в українській медицині такі операції були більш травматичними. Аналогів “Дерматома” у світі є всього кілька і коштують вони дорого.

Подарував свій винахід сам розробник – кандидат медичних наук Андрій Ковальчук. Без цього приладу не обійтися для лікування наскрізних кульових поранень та опіків.

“Вже на виході кулі виникають величезні дефекти, вона вириває собою і кістки і величезні фрагменти тканин, і тому, скажімо, величезні дефекти шкіри і шкірних покривів – все підлягає проведенню автодермопластиком, знову ж таки солдати горять, це полум’я, частий вид травми, вибухи. А особливо установки “Град”, – пояснює кандидат медичних наук, розробник пристрою Андрій Ковальчук.

Змінна головка може використовуватися кілька разів, але лише для одного пацієнта. Її ринкова вартість – 250 гривень, волонтерам з госпіталів віддають за 160.

Такі ж вигідні умови для лікування поранених в зоні АТО можуть запропонувати і державі, та чиновники поки що українськими винахідниками і їхніми приладами не цікавляться, – нарікає розробник.

У коробці – десять змінних ножів для “Дерматома”. А це означає, що десять бійців в Рівненському госпіталі зможуть отримати найкращий, з доступних в Україні, варіант операції з пересадки шкіри.

Інна Білецька, Микола Василюк, Новини. телеканал “Інтер”.

Коментарі вимкнені.