Завдяки водієві світяться номера тернопільських тролейбусів

Уже більше двох років третина тернопільських тролейбусів та кілька автобусів їздить з яскравими світлодіодними маршрутними трафаретами. Нічого особливого, якби не той факт, що їх створює не спеціалізована фірма, а водій одного з «рогатих» – Сергій Холодар.

Чоловік згадує, що ідея створити такі табло прийшла під час рейсу, коли проїжджав попри одну із заправок, на якій яскравим світлом показувало ціни на паливо.

Сергій Холодар, водій тролейбуса: «Я вже тоді знав, що є стрічкові світлодіоди. І думав, щоби з їх шматочків таке зробити. Вдома на дозвіллі не раз обдумував це питання. Спершу думав, що вийде, потім подумав, що вийде. І Такий вирішив спробувати. І самі бачили, що вийшло. Спочатку на моєму тролейбусі був трафарет. Потім хлопці побачили, що воно досить гарно, естетично виглядає, видно здалека».

Ось тут, у підвалі свого будинку, Сергій Холодар і паяє трафарети. Основою для них є звичайна фанера, що колись слугувала стінкою чи стелею тролейбуса. Номери маршрутів перемикаються за допомогою кількох тумблерів. Коли трафарет готовий, фон фарбується у чорний колір, проміжки між світлодіодами – чорним маркером.

Встановлювали світлодіодні маршрутні трафарети здебільшого на новоприбулі чеські «гармошки». І це при тому, що на більшості з них були свої – блінкерні табло. Однак щоб вони працювали, потрібен пульт управління. Чехи, перед відправленням тролейбусів до Тернополя, знімали з них найцінніше обладнання. Коли «гармошку» отримав і сам герой цього сюжету, він загорівся ідеєю запустити ці табло.

Сергій Холодар, водій тролейбуса: «Директор на моє прохання «роздобув» у Чехії два пульта. Вони прийшли разом з двома тролейбусами. Списавшись із хлопцями з Харкова та зі Львова. Вони в себе вдома на комп’ютері прописали файли на нашій мові. Для табло – хоч китайська мова, що ти в нього пропишеш».

Цього року Тернопіль поповниться ще вісьмома тролейбусами. Тож у водіїв, які їх отримають, буде вибір – або налаштувати чеське блінкерне табло, або замовити у свого колеги світлодіодне.

Сергій Холодар, водій тролейбуса: «Є ще кілька штук. Якби що, то можна комусь кудись продати. Україна велика, може ще хтось захоче».

 

Антон Марчевський, «ТМЦ.ІНФО».

Коментарі вимкнені.