Завтра у Тернополі дуже цікава гра Алтимат Фризбі

ВПЕРШЕ в Тернополі 13 жовтня на стадіоні Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка відбудеться Західноукраїнська ліга алтимат (ЗУЛА) з фрисбі (кидання літаючих тарілок).

В змаганнях прийматимуть участь команди Західної України. Попередньо підтвердили участь 8 команд.

За 1-3 місце команди нагороджуються кубками та грамотами.

Буде визначатись “Кращий гравець турніру”.

А також буде нагороджуватись команда “Дух гри”.

Алтимат Фризбі – швидко набираючий популярність командний спорт, де в якості спортивного снаряду використовується літаюча тарілка (диск, фрізбі). Цей вид спорту був придуманий в Америці в 1967 році і з тих пір користується великою популярністю в США, Австралії, Японії, Європі. Офіційно в Світовій Федерації Літаючих Дисків зареєстровано близько 50 тисяч гравців фризбі. За неофіційними підрахунками, кількість гравців – приблизно 100 тисяч. Така популярність пояснюється видовищністю і доступністю гри.

 

Короткі правила гри

Поле – прямокутне із енд-зонами на кінцях (end-zone — як в американському футболі). Розміри центральної зони – 65 на 35 метрів, енд-зони – по 22 метра.

Число гравців. Одночасно на полі грає 7 чоловік. У пляжному та зальному варіантах гравців на полі п’ятеро.

Початок гри. Розіграш кожного очка починається з розміщення команд на передніх лініях енд-зон. Команда в обороні кидає диск у напрямку команди, що атакує.

Рахунок. Команді зараховується очко, коли гравець ловить диск у енд-зоні суперника. Гра відновлюється після кожного гола, причому диск розкидує команда, що виграла попереднє очко. Після кожного гола команди міняються сторонами поля, і лише тоді може проходити зміна гравців на полі.

Рух з диском. Зловивши диск, гравець мусить одразу зупинитись. Можна обертатись на одній нозі, як у баскетболі. Гравець, що розкидує диск (thrower – “розкидуючий”), має 10 секунд, щоб передати пас. Захисник, що його криє (marker – “блокуючий”), рахує до 10 з інтервалом в секунду. Якщо протягом цього часу розкидуючий не зробив пас, атака переходить до протилежної команди. Гравця з диском може крити лише одна людина, інші не можуть підходити ближче ніж на 3 метри. Атака переходить іншій команді також якщо пас не був закінчений (диск торкнувся землі, опинився за межами поля, був перехоплений або збитий гравцем з іншої команди). В такому випадку відбувається зміна володіння диском.

Фоли. Фізичний контакт між гравцями забороняється правилами. Також забороняється перешкоджати руху гравців. Якщо внаслідок порушення команда втрачає диск, гра відновлюється так, ніби втрати не було.

Суддівство. Гравці самі відповідають за дотримання правил і меж поля і самі вирішують спори.

Коментарі вимкнені.