У Тернополі жінки малюють сюрприз чоловікам, а тати допомогають дітям (фото, відео)

4 квітня в Тернополі відбувся перший випуск учасників школи писанкарства від “Молодої Просвіти” “Намалюю писанку”. Сьогодні, 7 квітня розпочинається новий набір учнів.

Двоє моїх дітей закінчили короткий курс навчання у цій школі писанкарства. Щодня вони з нетерпінням чекали, коли ж прийде час їхати в ТОО ВМГО “Молоду Просвіту”. Після роботи я прибігала з ними на вул.Йосипа Сліпого, з радістю відчиняючи двері та відчуваючи запах воску та оцту, що витав у повітрі ще при вході до кабінету.

Попри дітей і я вправлялася у вмінні тримати писачок. Відкрила для себе нові техніки: дряпанки (я їх випадково навіть назвала шкрябанками), та техніку малювання на яйцях з допомогою оцту.

В перший день школи писанкарства присутні вчилися малювати крапанки. Їм пояснили, що означають ці різнокольорові крапочки на яйці.

Другого дня ми дізналися про значення основних символів на писанках та училися їх наносити на яйце.

У третій день закріплювали знання про символи та продовжували займатися писанкарством.

Четвертого дня відкрили для себе техніку видряпування на пофарбованих яйцях візерунків “циганською” голкою. Також клали розписане воском яйце у оцет і спостерігали, як він “випалює” шкаралупку до кольору білизни зубів у рекламі “Орбіт”.

В останній день вчилися правильно видувати яйця, домальовували незавершені візерунки, співали пісеньку Марії Бурмаки “Розмалюю писанку” та отримували дипломи.

Дітям було надзвичайно шкода, що шакола писанкарства уже закінчилася, проте вони встигли зарядитися натхненням так, що вже планують, якими візерунками покриють наші яйця до Великоднього кошика.

До слова, таку школу відвідує чимало дорослих. Хтось лише допомогає своїм дітям дошкільного віку, а хтось прийшов сюди для отримання практичних навичок. Були жінки, які жартували, що навіть їхній чоловік не знає, де вони зараз є і буде радий побачити сюрприз – писанку.

Дехто з присутніх вже мав попередній досвід у розфарбовуванні яєць. Але більшість вперше тримала в руках писачок і було дуже цікаво спостерігаи за реакцією таких людей: діти надзвичайно раділи, ставлячи першу крапочку розігрітим воском на шкаралупку; дорослі ж дуже старанно виводили лінії – відносилися до заняття серйозно, але з не меншою цікавістю, як діти.

Довідка:

Заняття проходять п’ять днів: 7-11 квітня.

Формують дві групи – на 15.00 та 17.00.

Вік учасників необмежений.

Все, що з собою треба мати – лише сирі яйця і гарний настрій для пізнання древньої української традиції писанкарства.

Запрошують як дітей, так і дорослих. Для цього треба зареєструватися за номером телефону 098-92-44-503 та обрати зручний для себе час.

Адреса: вул.Й.Сліпого, 3, кабінет №3.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.