100 років: житель Тернопільщини про секрет довголіття

Столітній ювілей 12 січня відсвяткував у родинному колі Василь Петрович Добровний зі села Нирків у Заліщицькому районі. Насправді сто йому минуло ще торік, просто «записали» новонародженого вже 1913 роком.

Народився пан Василь у Польщі, в багатодітній родині, звідти й до війська пішов. А в Нирків був «перевезений» вже одруженим. В Україні народилися двоє його старших синів. А коли дружина після важкої хвороби померла, одружився вдруге. Із третім, наймолодшим, сином тепер і мешкає. Обережно цікавлюся в пана Петра самопочуттям ювіляра. «О, дай Боже кожному так почуватися у сто років! – сміється. – Сидимо за столом, колядуємо». Має Василь Петрович шестеро онуків і стільки ж правнуків.

Усе життя, аж до сімдесяти, чоловік працював їздовим. Коли родину перевезли із Польщі, у Ниркові їм дісталася стара хатина. Зумів і нову поставити, і дітей виростити. У селі пана Добровного шанують і люблять. Особливих секретів довголіття ювіляр не має. Спиртне уживав тільки на великі свята, із тютюном «зав’язав» ще після контузії в роки Другої світової війни. Можливо, довголіття притаманне їхній родині. До 96 років прожила його рідна сестра у Львові, іншій, яка також мешкає у Ниркові, незабаром 85. Шкодує тільки, що з наймолодшою, якій також за 80, мабуть, уже не судилося побачитись – доля закинула її аж у Норильськ. Місто

Коментарі вимкнені.