Аграрний комітет парламенту підтримав ініціативу нардепа Миколи Люшняка про заборону ГМО в Україні

Українські парламентарі зробили перший крок з упорядкування обігу у нашій державі генетично модифікованих організмів.
Сьогодні, 18 жовтня 2016 року, народні депутати з Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні підтримали в першому читанні важливий проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо введення до 2023 року мораторію на вирощування генетично модифікованих сільськогосподарських рослин, виробництво, переробку, обіг, транзит та ввезення ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів» (реєстраційний № 4968 від 13 липня 2016 року), який розроблений за ініціативи народного депутата з Тернопільщини Люшняка Миколи Володимировича.
Нагадаємо, що законопроектом пропонується призупинити використання ГМО, здатних до самовідтворення, в сільськогосподарському секторі до того часу, поки не будуть проведені науково-екологічні, науково-економічні, науково-медичні експертизи доцільності використання і вирощування ГМО в Україні. Законопроект забороняє будь-які маніпуляції щодо впливу ГМО в Україні. Пріоритетним завданням законопроекту є забезпечення збереження людського здоров’я, убезпечивши від ГМО, позитивний вплив яких не досліджений.
За встановлення мораторію на вирощування ГМО виступили не лише народні обранці профільного комітету парламенту, а й Національна академія аграрних наук України, Всеукраїнська екологічна ліга та інші представники громадськості, експерти.
Запровадження мораторію до 2023 року сприятиме ретельному подальшому науковому дослідженню ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів, в сільському господарстві України.

Коментарі вимкнені.