У поразці Олега Тягнибока на виборах Президента винен Сергій Надал?

Результати виборів показали, що Надал не став ні тернопільським Садовим чи Гройсманом, ні опорою для свого партійного лідера.

 Неочікувано для усієї політичної еліти країни, дострокові президентські вибори стали найпровальнішими саме для партії «Свобода». Якщо ще півтора роки тому свободівці одержували по кілька десятків відсотків підтримки і навіть в центрі та сході України прибічників Тягнибока називали «феноменом 2012», то зараз «політичне просідання партії» більш схоже на «партійний політичний фінал».

Навіть найзапекліші опоненти свободівців не прогнозували лідеру партії, кандидату на посаду Президента України О.Тягнибоку результат на межі статистичної похибки. Політики та експерти, з котрими нам вдалось поспілкуватись, озвучують думку, що від «Свободи» відвернулась велика частина їхнього базового електорату, котрий завжди  дисципліновано підтримував тягнибоківців як єдину націоналістичну силу. Найбільш показовим є цей провал у місті Тернополі, де Олег Ярославович отримав найнижчу підтримку серед усіх виборчих округів Тернопільської області.

На думку опитаних нами громадських діячів, політиків та експертів, основних причин невдачі ВО «Свобода» дві:

1. По-перше. Відсутність простих і зрозумілих пояснень чим саме бачення розвитку країни у Тягнибока краще/ефективніше, ніж у Порошенка, Тимошенко, Гриценка тощо. Якщо раніше Тягнибок вирізнявся яскравою націонал-патріотичною риторикою і частково вона була підкріплена справами (згадаймо, хоча б, виштовхування з Парламенту «тушок» Табалових), то тепер гасло «Слава Україні!» лунає з уст усіх політиків демократичного табору, а імідж справжніх правих радикалів перехопив «Правий сектор». Окрім того, зараз навіть мало який регіонал готовий ставити під сумнів українську мову як єдину державну. Люди не готові голосувати лише за підкреслення українськості з претензією на її монополію. Частину людей такі спроби політичної приватизації націонал-патріотизму просто відштовхують.

2. По-друге, і це більш важливо. Суспільство втомилось від багаторічних промов та гасел «Свободи». Цього разу виборець вже хотів бачити конкретний результат, а не все ті ж балачки. І тут плацдармом мав стати Тернопіль, у котрому 4 роки партія «Свобода» мала абсолютну владу. Міський голова Сергій Надал був просто зобов’язаний побудувати в Тернополі взірець результативності даної політичної сили. Тернопільська міська рада повинна була стати показовою вітриною якості та сучасності роботи органу місцевого самоврядування європейського взірця. Свободівці по всій Україні, агітуючи за свого лідера Олега Тягнибока на президентських виборах, найвагомішим аргументом мали приводити аргумент феномену свободівської влади у Тернополі. Їм агітаційний месидж мав бути простий, але безапеляційний та дієвий: їдьте до Тернополя або телефонуйте до знайомих тернополян та слухайте правду про свободівців-практиків з перших уст від жителів обласного центру. А тернополяни мали б гордитись своїм мером та свободівською більшістю, як хваляться вінничани Гройсманом чи львів’яни Садовим. На ділі ж партійні лідери та народні депутати від Всеукраїнського об’єднання «Свобода», навпаки, намагаються уникати згадок та дискусій про результати роботи «Свободи» у Тернополі.

 

Можливо, урок «Свободи» буде повчальний для інших політичних сил та політиків, котрим українці зараз довіряють найбільше. Після перемоги на виборах завдяки популістичним обіцянкам та вдалим, часто пафосним, патріотичним гаслам, людям треба пропонувати реальні результати та реальні зміни, а не чергове повторення обіцянок та удосконалених старих гасел.

Юзя Мельник

-1 thoughts on “У поразці Олега Тягнибока на виборах Президента винен Сергій Надал?

 • 08:07 | 27.05.2014 о 08:07
  Permalink

  ТЕРНОПІЛЬСЬКА СВОБОДА – ЦЕ ПОСТІЙНА БРЕХНЯ І ЗЛОДІЙСТВО ПРИ ВЛАДІ, ЖОДНИХ ВІДМІННИХ ОЗНАК ВІД ІНШИХ ЗЛОДЮГ З ІНШИХ ПАРТІЙ. КРІМ ТОГО ХАМСТВО І ЗНЕВАГА ДО СВОЇХ ЖЕ ВИБОРЦІВ У ВИКОНАННІ ДЕПУТАТІВ ВСІХ РІВНІВ, ОСОБЛИВО ВИХІДЦІВ З ТЕРНОПІЛЬЩИНИ. ТУТ СТЕРТІ БУДЬ-ЯКІ ІДЕОЛОГІЧНІ ЧИ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОЗНАКИ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ. ЦЕ БАНДА, ШАНОВНЕ ТОВАРИСТВО.

  • 20:46 | 27.05.2014 о 20:46
   Permalink

   А ше Надал винен у вбивстві Кенелі і падінні метеорита…

 • 08:54 | 27.05.2014 о 08:54
  Permalink

  Надал якраз показує серйозні результати. Якщо за попередніх мерів майже нічого не робилось, то тепер є за що звітувати!

  • 17:23 | 27.05.2014 о 17:23
   Permalink

   Я скажу навіть більше, тут не просто “серйозні результати”, тут – НАДрезультати. За той час поки ми “відволікали” людей у Києві на майдані – свободівці продавали парки та дитячі майданчики. Тепер, коли частина з нас повернулася і спробувала висловити свою думку – нас в момент обізвали сепаратистами та ФСБшниками. І після цього вони надіялись на підтримку??? Люди вже давно не стадо овець, так що періть свої вишиті пальта – запльовані дуже. Прийде час – і ми прийдемо по вас, як і по Януковича.

   • 19:00 | 27.05.2014 о 19:00
    Permalink

    Ти певне можеш лише анонімно якусь херну писати. Надал з міцними яйцями і готовий вести публічну дискусію з будь-ким, про що вже неодноразово доводив на ділі. Звичайно, що в нього є противники, але їх всього лише кілька десятків.

    • 20:01 | 27.05.2014 о 20:01
     Permalink

     Слухай, ти вже задовбав з тими яйцями Надала, я так розумію, що вони тобі постійно заважають працювати в ескорті мера під час відвідування ним лазні?

     • 20:12 | 27.05.2014 о 20:12
      Permalink

      Друже остапе, “міцні яйця” – це алегорія. Шкода, що в школі ти не вчив усі уроки.

    • 21:10 | 27.05.2014 о 21:10
     Permalink

     Звичайно що краще писати анонімно, бо цих виродків Щурів (гопкоманду Надала ще не посадили), а ніяка нормальна людина не буде ризикувати своїми рідними. На рахунок яєць – спірне питання, з жінками в нього нічого не вдається поки на ньому не поїздять і на похлещуть по задниці))) А це латентне гомо пасивного типу, перед тим як заперечувати почитайте книжки)))

  • 09:16 | 30.05.2014 о 09:16
   Permalink

   Ага, все більше відкроює парки, будує на парковках і дерибанить останні гроші. Через таких як Надал, Свобода і провалюється. А ще я особисто знаю багатьох нехороших людей, які займають посади різного рівня від Свободи.

 • 09:50 | 27.05.2014 о 09:50
  Permalink

  Тягнибок не вів кампанії і результат в нього однаковий по всіх округах Західної україни. Так що винити тільки Надала несправедливо!

 • 10:10 | 27.05.2014 о 10:10
  Permalink

  Тягнибок вів кампанію присутності. Не витрачав ресурсів. Свідомо йшов на подібний результат. Мислив категоріями держави. Не приплітайте вже хоч тут Надала.

 • 10:11 | 27.05.2014 о 10:11
  Permalink

  Кампанію Тягнибока вів Кайда. Надал сильніша фігура в партії, чим Кайда і той приревнував показувати Тернопіль в позитиві…

 • 11:23 | 27.05.2014 о 11:23
  Permalink

  Багато прихильників ВО СВОБОДА на Трнопіллі, віддали свій голост за Порошенка , тільки тому, щоб вибори завершились в першому турі . Так , що роздуми про провал ВО СВОБОДА надумані , час покаже , “постарались” і брехливі місцеві журналюки, які постійно безпідставно критикували любі дії СВОБОДИ, розпускали непровірені плітки про членів ВО СВОБОДА .

  • 11:31 | 27.05.2014 о 11:31
   Permalink

   Що серйозно? Покажіть хоть одну заяву тернополянина, що любить свободу, але голосував зща Порошенка. Або заяву свободівців про підтримку Порошенка. Не …здіть

  • 11:37 | 27.05.2014 о 11:37
   Permalink

   і в подяку совбодівцям..
   Не настільки райдужні шанси на збереження постів у представників квоти ВО «Свобода». Особливо становище погіршилося після надзвичайного низького результату на президентських виборів Олега Тягнибока. Крім того, поки не зовсім ясно, чи буде вписуватися в розклади з формування коаліції у Верховній Раді «під» Порошенко фракція націоналістів.

   Тому під ударом опинилася Житомирська область, ОДА якої очолює «портновець» Сидір Кізін. Також під великим питанням знаходиться Полтавська (Віктор Бугайчук) , Тернопільська (Олег Сиротюк), Рівненська (Сергій Рибачок ) і Львівська область, ОДА якої очолює Ірина Сех. Остання, щоправда, нібито вже активно веде переговори про те, щоб «зберегтися». Наскільки це їй вдасться, стане зрозуміло вже найближчим часом.

 • 16:36 | 27.05.2014 о 16:36
  Permalink

  Це результат діяння Надала і його прихвостнів. Які все що робили, то грабували наше місто.Навіть тоді як в Київі розстрілювали ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ (19-20 лютого 2014р), Надаловскі (патріотики)безсовісно деребанили наше місто прикриваючись Майданом.За що боролись, на те і напоролись,таких поборів і хабарів які відбуваються за каденції Надаловскої-Свободи, Тернополяни незнали ні при одній владі.Ганьба Надалу і його вірному прихвостню хаму Камінскому.Таких безбожних брехунів як Тернопільська-Свобода,напевно немає ніде в світі,вони навіть на міцевому рівні, путлера переплюнули.Скільки ниточка не тянеться,а кінчик все рівно буде.

  • 18:46 | 27.05.2014 о 18:46
   Permalink

   Тягнибок не мав реального ресурсу на кампанію. Він показав, що може бути загальнонаціональним лідером, а витрачати гроші на телеканали олігархів то непатріотично.

  • 19:01 | 27.05.2014 о 19:01
   Permalink

   Ти би щось конкретно написав. Бо виглядає як чергова анонімна брехня!

   • 19:55 | 27.05.2014 о 19:55
    Permalink

    О, франик з”явився, а де “вєліколєпний” міхо, ще не всі Cволотівські тролі збіглись?

 • 17:08 | 27.05.2014 о 17:08
  Permalink

  Головне що кишені понабивали, межегірь понастроювали, в чому собі невідказували наші слуги Тернопільскої громади. Знищили до (20-ти)гектарів парків,роззорили комунальні підприємства,застроїли спортивні та дитячі майданчики,рвали хлопці як могли,старість собі забезпечували.Але не повезло царькам наши,всі плани Майдан перевернув з ніг на голову.Якщо з “лютими ворогами” регіоналами все порішали за пару рублі”патріоти-наші”,то громада міста не клює на ту вудку.Вони забули напевно одну просту річ,Тернопіль велике село,тут шило в мішку не сховаєш… СЛАВА НАЦІЇ-СМЕРТЬ ВОРОГАМ.

Коментарі вимкнені.