Михайло Головко: Продавати підприємства і землі в час кризи та війни — державна зрада

“Єдина реформа про яку мріє уряд Яценюка — це розпродаж українських земель та державних стратегічних підприємств, що ще залишаються у власності народу України”, – зазначив народний депутат Михайло Головко під час брифінгу у Верховній Раді.

“Мабуть не варто нагадувати, як проходила приватизація в Україна і як за 24 роки незалежності продали біля 20 тисяч державних підприємств, фабрик, заводів. Українці ж багатішими не стали, проте у нас, як гриби після дощу, повиростали олігархи. Фактично майно держави розпродали за безцінь. Наслідком цих злочинних дій є те, що зараз чимало компаній енергогенерації, облгазів опинилися в руках олігархів. Вони отримують мільярди, а страждає від цього народ. У всьому світі жодна цивілізована країна не продає прибуткових підприємств, бо як можна продати курку, яка несе золоті яйця?
Друга сторона медалі: згідно даних ООН в Україні понад 60% людей проживають за межею бідності, то кому ж збираються продавати землю і заводи? Більше того, на кожній зустрічі громада ставить питання руба: треба повертати в державну власність підприємства, які є стратегічно важливими та незаконно приватизованими, а не продавати те, що залишилося у власності держави. Але бачимо, що уряд замість проведення реальних реформ, які стабілізували б економіку, не запропонував нічого іншого, як продати державні підприємства”.

“Аналізуючи сучасну економічну кризу в Україні, ми дійдемо висновку, що криза в державі триває ще з 1991 року і періодично набирає то більших, то трішки менших обертів. За 17 років незалежності спершу ми втратили наші заощадження, а це 132 млрд. грн., потім було зруйновано нашу промисловість, яка займала п’яте місце в Європі, тим змусивши українців виїжджати закордон в пошуках куска хліба. Також було підірвано основи науки, освіти, культури, духовні цінності. Винищення сільського господарства призвело до зубожіння українського села, що є основою національної культури та традицій української нації. І такі речі, на жаль, можна перераховувати до безкінечності. Триває криза системи, пов’язана з керівництвом держави, що все ще за своєю суттю неукраїнське”.

“ВО “Свобода” твердо переконана, що продавати підприємства і землі в час кризи та війни — державна зрада. Першочергово необхідно ліквідувати приватні монополії, які контролюють декілька олігархів. Олігархи мають піти з політики, а не залишатися політичними диктаторами, які між собою обирають президента та прем’єр-міністра.

Ми вже давно зареєстрували законодавчі ініціативи про ліквідацію приватних монополій, розірвання угоди з Кіпром, про повернення у державну власність фактично вкрадених стратегічних підприємств. Але з року в рік їх не ставлять на голосування і лише навішують на українців все нові кредити”, – підкреслив свободівець Михайло Головко.

Коментарі вимкнені.