«Народний контроль» допоміг затримати псевдоволонтера

На гарячу лінію «Громадського руху» зателефонували працівники громадської охорони відділення міліції на залізничній станції Тернопіль. Вони сповістили, що на вокзалі знаходиться п’яний молодий чоловік, який намагався збирати гроші у скриньку. Правоохоронці попросили встановити, чи існує благодійний фонд «Фонд добра дітям України», від якого хлопець волонтерив. Посвідчення волонтера від фонду, доручення від матері та статут фонду. Хлопець розповів, що їде у Львів до матері хворого хлопчика і там мав би волонтерити. Вирішив ще зібрати гроші у Тернополі. Проте хильнув зайвого та заснув на вокзалі. Вадим Кобзій, так звуть псевдоволонтера, додав, що збирав кошти для хлопчика, у якого хворі очі. Точного діагнозу та документів з печатками, які б підтверджували хворобу дити при ньому не було.
Як виявилося, Вадим раніше судимий. 5 разів відсидів за крадіжки. Документи Вадиму видали у Львові. Точну адресу хлопець назвати не зміг. Журналісти «Народного контролю» спробували зателефонувати на контактний номер, який вказаний у документах про фонд. Проте абонент не відповідав.
При обшуку у псевдоволонтера виявили чимало стартових пакетів та пусту скриньку. Благодійна скарбничка хоча і була обпломбована, проте зламана у кількох місцях. «Народний контроль» перетелефонував матері хворого хлопчика. Жінка довго розповідала про хворобу дитини і сказала, що на один сеанс лікування зору необхідно мінімум 20 тисяч гривень. Коли ж журналісти запитали про назву фонду, то жінка довго не могла його пригадати. І додала, що вона разом з дитиною взагалі зараз не у Львові,а тимчасово виїхали на Вінниччину. Жінка підтвердила, що особисто знає волонтера і не має нічого проти його судимостей. Проте за 10 хвилин мати перетелефонувала і сказала, що хлопець вже не працює у фонді. На псевдоволонтера правоохоронці склали протокол і передали патрульно-постовій службі, щоб перевезти його у міськвідділ. «Народний контроль» також поїхав у міський відділ МВС, аби пересвідчитися, що шахрай не уникне відповідальності. За словами начальника сектору зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області підполковника міліції Сергія Крети, «оскільки у скарбничці не було грошей, то хлопця відпустили». Проте конфіскували скриньку та усі документи з посвідченням. «Документи та скринька знаходиться в міському відділі міліції. А чоловіка відпустили, проте він готовий являтися на вимогу слідчого, аби давати покази. Правоохоронці перш за все мають довести шахрайські дії цього псевдоволонтера: факту незаконного присвоєння благодійних коштів, які він назбирав, не законне їх використання, що є вже є кримінальним правопорушенням. Якщо це трапиться, то проти нього буде порушене кримінальне провадження за відповідними статтями Кримінального кодексу Україн», — додає Сергій Крета.
Справу псевдоволонтера занесли у єдиний реєстр досудових розслідувань і проводять зараз перевірку.

Коментарі вимкнені.