Необхідно забезпечити всіх учнів загальноосвітніх шкіл обов’язковим харчуванням, – Олег Барна

Відповідний законопроект №3589 щодо забезпечення учнів загальноосвітніх навчальних закладів безкоштовним харчуванням зареєстрував народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олег Барна у Верховній Раді.
«Спостерігається різке збільшення захворюваності на хвороби органів травлення учнів саме старших класів, що було спричинено внаслідок неналежного харчування, зокрема протягом тривалого їх перебування у навчальних закладах. Якщо у початкових та середніх класах (1-9кл.) захворюваність складає 14.6%, то у старших (10-11кл.) захворюваність складає 29% (відповідно до середньої кількості дітей 15-17р.). Таким чином, третина дітей виходять зі школи у 17р. із захворюваннями на хвороби органів травлення. Відсутність харчування учнів призвело до послаблення здоров’я, різкого збільшення захворюваності і особливо шлунково-кишкового типу, яка часто стає хронічною та призводить до збільшення хронічних захворювань в майбутньому. Внаслідок цього, багато випускників шкіл стають хронічно хворими, на лікування яких та оплату періоду непрацездатності будуть витрачатися значно більші кошти з місцевого, державного бюджету та, особливо, з бюджету самої родини учня ніж ті кошти, які підуть на забезпечення обов’язкового харчування з частковою компенсацією оплати та повним звільненням від даної оплати учнів із малозабезпечених сімей», – заявив народний депутат Олег Барна.
За його словами, зазначені зміни щодо харчування учнів призведуть до значного покращення не тільки соціального побутового, суспільного характеру, оскільки батьки не будуть турбуватися за те, що їх дитина голодна протягом 7 годин навчання, відповідно зросте продуктивність роботи батьків, які не будуть хвилюватися за здоров’я своїх дітей, та навчання учнів, які будуть здорові і нагодовані, скоротяться видатки сімейного бюджету, покращиться здоров’я дітей.
«Таким чином, введення обов’язкового харчування не тільки дасть можливість зекономити значні бюджетні кошти призначені на лікування учнів як зараз, так і в майбутньому, але дасть можливість забезпечити виконання державою свого конституційного зобов’язання за здорове дитинство та дбайливе ставлення до підростаючого покоління, турботу про майбутнє нашої нації, про дітей. Загальне обов’язкове харчування зменшить соціальні нерівності, контрасти життя різних соціальних прошарків населення, зменшить соціальну напругу в суспільстві, так як громадяни будуть відчувати і бачити реальну турботу держави і влади про підростаюче покоління», – зазначив депутат.
«Прийняття цього законопроекту забезпечить дітей шкільного віку достатнім, якісним і безпечним харчуванням спрямованим на зміцнення і збереження їх здоров’я, здійснить профілактику захворювань шляхом організації раціонального харчування. Надасть можливість державі створити умови, за яких можливо задовольнити потреби кожної дитини в якісному та безпечному харчуванні за місцем навчання. Забезпечить реалізацію прав дитини на отримання загальнообов’язкової освіти», – наголосив Олег Барна.

Коментарі вимкнені.