Свято Покрови вшанували у Тернополі молитвою та пішою ходою (фото)

 

Цьогоріч 14 жовтня для українців став справді особливим. Вперше в історії нашої Незалежності, разом із Святом Покрови Пречистої Богородиці, Днем українського козацтва та Днем створення Української повстанської армії, які святкували традиційно цього дня, в 2015-му ми відзначаємо ще і День Захисника України. Урочистими заходами вшанували цей день у представники Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» у Тернополі. Партійці взяли участь у святковому богослужінні в Катедральному Соборі та пройшлися пішою ходою з центра міста до пам’ятника воїнів УПА, що в парку Національного Відродження. Там запалили свічки та поставили пам’ятні вінки. Відбулася поминальна молитва, присвячена загиблим воїнам.

Поміж знаних місцевих партійців були й нові обличчя цієї політсили. Кандидат до Тернопільської міської ради по виборчому округу № 2 Ольга Рубас розповіла, що день Покрови є надзвичайно символічним та важливим для українського народу.

– Для мене це свято водночас християнське і патріотичне. День Покрови особливо вшановували козаки, адже навіть їхню церкву на Січі було присвячено Матері Божій. Також 14 жовтня – дата створення Української повстанської армії. А тепер цей день для нас набув ще й нового змісту, – День Захисника України. Це надзвичайно актуально, оскільки ми маємо сучасних героїв, які захищають нас, нашу державу у зоні АТО. Ми знайомі з багатьма із них – це наші друзі, сусіди, однокласники, які воюють і у лавах збройних силах України, і у добровольчих батальйонах. Ми зі скорботою згадуємо загиблих у цій неоголошеній війні, робимо все можливе, аби підтримати поранених. Зараз українці – той народ, який знову змушений виборювати кров’ю свою Незалежність, територіальну цілісність, а найголовніше – своє майбутнє! Тепер ми на власному досвіді знаємо, що герої не вмирають! І колишні, і нинішні борці за волю України тримають небо над нами, і ми відчуваємо цю невидиму, але таку важливу підтримку. Саме завдяки їй наш народ і знаходить у собі сили згуртуватися і боротися далі. А коли людей об’єднує спільна ідея та любов до Батьківщини, то їх не зможуть здолати жодні вороги! Загалом, переконана, що запровадження на свято Покрови Дня Захисника України – це ще один крок до відновлення історичної пам’яті української нації. Таким чином ми відкрито вшановуємо наших героїв, – колишніх і сучасних, йдучи назустріч новій Україні!

Тернопільська липа

 

Коментарі вимкнені.