Тернополян вчили, як правильно вибирати владу

Українців готуватимуть до парламентських виборів. Напередодні наступного волевиявлення до Тернополя завітав головний редактор Незалежного культурологічного журналу «Ї» та політолог Тарас Возняк. Разом з колегами-однодумцями діяч побував на книжковому фестивалі «Джура-фест 2012». У рамках літературних бесід Тарас Возняк згадав і політичні проблеми українських партій. Зокрема, наголосив на відсутності ідеологій кожної з них.

Тарас Возняк: «З усім респектом, з усією повагою – у «Фронті Змін», у БЮТі, чи в «Партії регіонів»? Ну ви мені скажіть: соціалістична, комуністична, націоналістична, ну не знаю, гомосексуальна – ну яка? Є партії, котрі насправді відсутність ідеології вже навіть інституціоналізували. Я от дуже люблю Віталія Кличка. Але партія називається «Партія Віталія Кличка»».

Ідеологія партії потрібна насамперед для того, щоб громадяни могли обрати для себе близьких по духу політиків.

Тарас Возняк: «Ідеологія – це є програма того, що він збирається зробити для вас. Не для себе, не для Віктора Федоровича, не для Віктора Андрійовича, не для Юлії Володимирівни чи нашого золотого друга Віталіка, а для вас. Бо партії існують для вас. Партія – це є частина народу. «Партія» – латиною. А люди вибирають «бо». Бо що? Бо твердий. Хто твердий? Де твердий? В якому місці?»

Це і хочуть Тарас Возняк з колегами обговорити на зустрічах з тернополянами. Під час наступного візиту в наше місто політологи прогнозують боротьбу між партіями за місце в парламенті.

Тарас Возняк: «Поки що ми бачимо дуже гарний менует. Усі там – КОД і так далі – ходять попід ручку, поки ще не дійшло до розподілу пирога. А пиріг – це виборчі округи і поборювання. Після того почнеться рвання м’яса один з одного. І в тій ситуації для України єдиний шанс, щоб щось трішечки змінити в тому парламенті, то все-таки якось домовитися».

Заключний етап виборних семінарів у Тернополі проведуть напередодні голосування, – повідомляє ІНТБ.

Коментарі вимкнені.