В політичному протистоянні переміг С.Барна, захистивши інтереси громад області

4 вересня Верховна рада прийняла законопроект, яким внесла зміни в діюче законодавство в частині можливості проведення перших виборів у новостворених громадах за рішенням ЦВК.
Даний законопроект фактично був розроблений та проголосований в інтересах Тернопільщини. Співавтором його виступив народний депутат від Партії “Солідарність – Блок Петра Порошенка – ” Тарас Юрик.
Раніше законодавство передбачало проведення виборів у новоутворених громадах тільки після того, як обласна рада затвердить перспективний план розвитку територіальних громад, створить ці громади та прихначить перші вибори у них.
Як відомо, Тернопільщина через політичні амбіції ВО “Свобода” стала заручником ситуації, коли обласна рада не прийняла жодного рішення, щоб узаконити добровільне обєднання громад.
“Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна виступив консолідуючим фактором та обєднав зусилля пропрезидентських сил в Парламенті, і тому законопроект, який розробляли народні депутати від Тернопілля, проголосований”. – прокоментував автор законопроекту Тарас Юрик.
За словами політика, тепер громади, які добровільно обєдналися та подали всі необхідні документи для реєстрації, зможуть провести вибори своїх керівників та депутатів під час місцевих виборів 2015 року.
Крім того, новоутворені громади зможуть брати участь у фінансуванні, яке на грантових умовах пропонують європейські структури. Зокрема, один з грантів на розвиток новостровених громад вимірюється сумою в 400 млн.євро.

Коментарі вимкнені.