Володимир Бліхар і Тернопільська обласна організація «Громадський рух «Народний контроль» уклали меморандум із «Прозорими радами»


Кандидат на посаду міського голови Тернополя від «Громадського руху «Народний контроль» Володимир Бліхар разом із заступником голови обласної організації Петром Жуком уклали Меморандум про співпрацю з громадською ініціативою «Прозорі ради».
Відтак, Меморандум передбачає втілення в життя найкращих світових практик у сфері місцевого самоврядування, запровадження доступу громадян на засідання міської ради, її комітетів, комісій, оприлюднення рішень сесії ради, виконкому, порядку публікації проектів рішень, порядку звітування депутатів перед громадою, порядку запобігання конфлікту інтересів, механізму ініціювання громадських слухань, місцевої ініціативи тощо.
«Верховна Рада прийняла низку важливих антикорупційних законів, які направлені на протидію корупції на місцях, – пояснює координатор коаліції «Прозорі вибори» у Тернопільській області Рустам Ергешов. – Проте в самих місцевих радах ці норми так і не запрацювали. Для нас важливо до виборів отримати публічну обіцянку від партій та кандидатів, що норми будуть впроваджені, а ради стануть менш корумпованими і прозорішими».
«Народний контроль» підписав Меморандум коаліції «Прозорі ради», оскільки його положення практично співпадають з «Антикорупційним планом», з яким я разом із командою йду на місцеві вибори», – зазначив Володимир Бліхар.
Нагадаємо, що політична партія «Громадський рух «Народний контроль» раніше підписала Меморандум про співпрацю з коаліцією громадських організацій «Прозорі ради» на всеукраїнському рівні. Коаліція була створена влітку 2015 року для моніторингу виборів місцевого самоврядування на предмет впровадження антикорупційних заходів і сьогодні охоплює 17 областей України.

Коментарі вимкнені.