Володимир Бліхар: «Влада не повинна допомагати бізнесу!»

В інтерв’ю одному з радіоканалів Володимир Бліхар – директор товариства «Тервікнопласт» (торгова марка “Viknar’off”), депутат Тернопільської міської ради від політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» заявив, що «влада не повинна допомагати бізнесу». Така позиція підприємця і новообраного депутата прозвучала дещо нетипово, адже в Україні так багато говорять про те, що розвиток і процвітання бізнесу залежить від ставлення до нього місцевої і центральної влади. За роз’ясненнями звертаємося до депутата міської ради В.Бліхара:
– Володимире Васильовичу, чи справді вважаєте, що підприємці не потребують допомоги місцевої влади?
– Переконаний, що не потребують, і це моя принципова позиція. Якщо влада допомагає бізнесу, то це вже не зовсім бізнес, це – державна компанія у приватній власності, чого насправді бути не може! Бізнесу не треба заважати. Упевнений, що Тернопіль може і буде розвиватися тільки тоді, коли в бізнесі тут існуватиме чесна конкурентна боротьба. Фракція «Народного контролю» у міській раді боротиметься із практикою «відкатів» на різних рівнях. Будемо робити усе можливе для того, щоб блокувати функціонування в місті «привілейованих» підприємств, прибуток яких забезпечується не чесною конкуренцією, а наданням певних концесій, квот, особливих замовлень чи дозволів на відкриття від установ міської влади. У жодному разі не можна допустити монополізації ринку.
– На жаль, сьогодні в Україні діє формула: „Гроші потрібні, аби отримати владу. Влада потрібна, аби «заробити» гроші”…
– Тернополяни не повинні боятися присутності представників бізнесу у місцевій владі. Що поганого в тому, що люди голосують за тих, хто вміє господарювати?Що поганого в тому, що людина, яка реалізувала себе в бізнесі, йде у владу, щоб допомогти налагодити економіку міста, селища, району чи області? Головне завдання громади у цьому випадку – не допустити корупції. Для цього ця персона – бізнесмен і депутат – має перебувати весь час під критикою ЗМІ та контролем громадянського суспільства. Контролюючі функції за діями влади мають виконувати представники громади – авторитетні громадські діячі, представники експертного середовища, до речі, громадський рух «Народний контроль» надає такі важелі впливу на владу простим громадянам.
– Як ви оцінюєте склад новообраної міської ради? Чи вдасться «Народному контролю» знайти однодумців серед депутатів інших фракцій?
– Щоб місцеве врядування було якісним і приносило найбільшу користь громаді, йому має бути притаманний консенсус та механізм партнерства. Політичні баталії на місцевому рівні руйнівні за своєю суттю. Громада має працювати на благо та розвиток міста, відкинувши свою політичну приналежність. Не має значення, якої партійної приналежності чиновник у місті. Це ніяк не впливає на створення нових робочих місць, на рівень заробітної плати. Усі мешканці працюють разом. Тож, не відмовляючись від програмних засад, з якими «Народний контроль» ішов на вибори, ми обов’язково зробимо максимум, щоб у міській раді не було надмірної заполітизованості процесів. На рівні міста люди зможуть уникнути клину політичних суперечностей для спільного економічного розвитку території, для того, щоб молодь залишалася в місті, а не виїжджала за кордон, щоб літні люди мали комфортну і захищену старість, щоб Тернопіль був квітучим, успішним і розвиненим європейським містом.
Розмову записала Тамара Капиця

Коментарі вимкнені.