Вибори «по-тернопільськи»: перемога і тимчасова (?) поразка «Свободи»

Вибори, які відбулися на Тернопільщині 3 лютого, виявилися доволі прогнозованими (якщо не врахувати рекордно малу для регіону явку). Проте, головне питання заміни депутатських мандатів  не вирішене.

Тернопільщина дала до Верховної Ради 8 депутатів: 5 мажоритарників (2 – ВО «Свобода», 3 – БЮТ) та 3 «списочника» (БЮТ, УДАР, та ВО «Свобода»). З них депутатами місцевих органів влади були усі 3 свободівці: Михайло Головко – Тернопільської міськради та Олег Сиротюк й Олексій Кайда – Тернопільської облради. З останніми двома є досить складна ситуація, адже вони стали депутатами облради на позачергових виборах 2009 року й є «спис очниками». Їхні місця в облраді мали б бути автоматично заповнені наступними особами зі списку ВО «Свободи».

Проте, чергові два свободівські мандати стали жертвами бездіяльності обласної виборчої комісії, яка вперто відмовляється здійснити процедуру набуття новими депутатами своїх повноважень. Ця історія тягнеться ще з 2010 року, коли цілий ряд депутатів свободівців здобули мандати інших рад. Таким чином, ця політична сила спочатку втратила більшість, а тепер ще й крісло голови облради. Колишній голова Олексій Кайда, йдучи в парламент зауважив, що поповнення депутатського корпусу новими депутатами – одне з першочергових його кроків.

Чи вдасться авторам «Програми захисту українців» захистити свої мандати й свою першу «політичну вершину» (Тернопільська обласна рада стала першою великою перемогою «Свободи») – ще не відомо. На разі Тернопільщина є єдиною областю, де через політичне протистояння не прийнято бюджету на 2013 рік.

Іншою є ситуація в міській раді. Незважаючи на те, що рада не дочекалася субвенції з держбюджету в сумі 120 000 грн. на проведення позачергових виборів, було вирішено провести вибори за місцевий кошт. Ціна питання – додатковий мандат для «Свободи», адже ця політична сила перед днем голосування мала 30 із 60 мандатів міської ради.  Те, що на окрузі депутата Михайла Головка переможе його політичний соратник – не сумнівався ніхто. Принаймні, і БЮТ і УДАР зняли своїх кандидатів на користь свободівця Михайла Сиротюка (між іншим рідного брата депутата-«списочника» від цієї ж політсили Олега Стиротюка). Відтак, в бюлетені залишилося лише 4 прізвища.

І хоча перемога Сиротюка не здивувала (у 2010 він перемагав на іншому окрузі, щоправда ТВК не затвердила результат, що був відображений в протоколах), але найбільше вразила явка – 20,3% виборців.

Протокольна інформація є такою:

  • Проголосували 1341 тернополян, що становить 20,3% від загальної кількості виборців, які включені до списку;
  • Дільничі виборчі комісії отримали 6659 виборчих бюлетенів, з яких 5318 бюлетенів не використали;
  • Кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені – 1341;
  • Кількість виборців, що взяли участь у голосуванні – 1341;
  • Кількість виборчих бюлетенів визнаних недійсними – 15;
  • Представник партії «Інформаційна Україна» Андрій Любецький отримав підтримку від 74 виборців;
  • Представник партії Наталії Королевської «Україна – Вперед!» Ігор Павловський – 20;
  • Представник Комуністичної партії  Веніамін Прошкін – 87;
  • Представник ВО «Свобода» Михайло Сиротюк – 1098;
  • 47 виборців не підтримали жодного кандидата.

Інформація ОПОРИ

Коментарі вимкнені.