Скандали та інтриги на сесії Тернопільської міської ради
20 квітня відбулася чергова 24 сесія Тернопільської міської ради. Як завжди, поліція перевіряла людей на наявність заборонених предметів на пропускних пунктах. Сесія розпочалася з затримкою та у складі 32 депутатів. На початку усі присутні вшанували пам’ять загиблих в АТО хвилиною мовчання, після чого міський голова вручив документи на квартири понад десятьом бійцям.
У порядку денному було багато скандальних питань, тому ще до засідання під будівлею почали збиратися мешканці. Зокрема, серед пунктів в порядку денному, які спричинили найбільший резонанс відносяться: питання про затвердження містобудівної документації та внесення дострокових змін до генерального плану Тернополя, питання про злиття Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. І. Герети і ТЗОШ №21 та питання про будівництво автомийки на вулиці Довженка 25.
Стало відомим ім’я депутата, який займе місце напередодні відкликаного з партії “ВО “Свобода” Романа Навроцького. Ним став свободівець, учасник бойових дій на Донбасі Мар‘ян Козбур. Він приєднався до Ігоря Костюка та Андрія Стукала, яким було вручено мандати на минулій сесії. Загалом, троє новообраних депутатів зайняли місця Ігоря Турського, Івана Сороколіта і Романа Навроцького, яких дещо раніше виключили із партії “ВО “Свобода” та позбавили мандатів рішенням ТВК.
«Хочу добавити, що перед тим як я сюди зайшов, в нас був депутат учасник війни, нажаль його з нами вже немає. Це – Володимир Стаюра. Хочу сказати, що це особистість, яка себе гідно проявила в часи Революції гідності, яка була чи не в перші місяці війни і яка також гідно себе поводила в міській раді. Я хочу продовжити його гідні вчинки депутатом в статусі співучасника війни», — прокоментував своє призначення Мар’ян Козбур.
Як повідомляє сайт тернопільських новин “Терен”, тернополяни повинні добре пам’ятати Мар’яна. Адже у 2013, коли під стінами міського відділу поліції відбувалися протести щодо звільнення помічника народного депутата від “Свободи” Михайла Головка, наш новообраний депутат був затриманий та звинувачений в хуліганстві, але врешті його тоді відпустили.
Узаконити всі зміни до генерального плану міста допомогли 32 голоси “за” від тернопільських депутатів. Розглядалося питання про затвердження містобудівної документації «м. Тернопіль. Внесення дострокових змін до генерального плану міста» та внесення дострокових змін до генерального плану міста Тернополя. Попри, протести з боку громадськості, все ж вдалося затвердити усі зміни у генеральному плані.
На засіданні виступало багато представників громадськості. Зокрема інціативна група мешканців, біля будинків яких хочуть побудувати автомийку, навіть намагалася заблокувати роботу сесії постійними вигуками до депутатів. Представникам національної та муніципальної поліції довелося вжити заходів, аби робота ради могла функціонувати в нормальному режимі.
Також на сесії були присутні представники ініціативної групи, яка складається із вчителів школи мистецтв ім. І. Герети та батьків, чиї діти там навчаються. Вони виступали за збереження унікальної школи в Тернополі.
«Ви нам даєте перспективу, але ви не запитати чи хочемо ми її бачити та якою ми хочемо її бачити. Якщо ви хочете об’єднати дві школи, то зберіть педколектив та запитайте, чого хочемо ми, а в першу чергу чого хочуть діти. Діти в 12-14 років можуть вже свідомо сказати, що наша школа мистецтв нас влаштовує, тому що в нас є свої програми, а не ті, які ви нам даєте», — голова ініціативної групи батьків, чиї діти навчаються у даній школі.
«За» скандальне питання про злиття Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв ім. І. Герети та ТЗОШ №21 проголосувало 28 депутатів. Заступник міського голови Леонід Бицюра запевнив, що фактично буде створена нова юридична особа — Тернопільський ліцей №21 — спеціалізована мистецька школа ім. І. Герети.
Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі.
Коментарі вимкнені.