Колоду з ока: «Сила людей» під оплески закликала запровадити відкриті списки всередині себе

Сьогодні, 6 вересня, під Верховною Радою відбувся мітинг. Сотні українців вийшли під стіни головного законотворчого органу з вимогою реформувати виборчу систему і проводити вибори за відкритими списками. Серед них було й кілька десятків тернополян. Активісти та політики мали можливість висловити свою позицію щодо реформи зі сцени.

–          Я вважаю, що сьогодні нас зібралося достатньо багато, щоб домогтися відкритих списків. Але! Буде неправильно, якщо ми вимагатимемо відкриті списки від них (у депутатів Верховної Ради,- авт.), а самі й далі працюватимемо за закритими. Сьогодні під Радою зібралося чимало представників політичних сил та партій. Тепер давайте згадаємо, як це відбувається в середині наших партій, які ми представляємо. У нас відкриті списки? Кожен з вас, нас має право подати кандидатуру себе у Верховну Раду чи в будь-яку іншу? Так? Тоді ми маємо відкриті списки. Якщо ж всередині наших політичних сил цього немає, якщо процеси йдуть «згори донизу», якщо ми аж на з’їздах дізнаємося, кого підтримуємо, хто з ким об’єднується, з телевізора чуємо про коаліції, союзи. Тоді, вибачте! Ми ставимо їм (діючим народним депутатам,-авт.) претензії за відкриті списки, а  самі колоди у власному оці не бачимо. В’ячеслав Чорновол сказав, що Україна починається з тебе. А відкриті списки ж починаються з тих політичних партій, які сьогодні тут зібралися разом для того, щоб показати, що ми здатні також на відкриті списки,- заявив зі сцени політичний експерт, лідер партій «Сила людей» Олександр Солонтай.

Солонтай закликав політичні сили, які вимагають виборчу реформу, почати із себе. Натовп кілька разів не скупився оплесками на промову лідера «Сили людей».

– Кожна партія має запровадити відкриті списки в першу чергу у своїх політичних силах. «Сила людей» це починає робити вже зараз. Долучайтеся! Аби потім не було так, що ми просимо про те, чого самі не робимо! Адже для того, щоб відкриті списки відбулися в Україні як державі, ми з вами (до політичних партій,-авт.) маємо зробити відкритими списки у своїх політичних силах,- підсумував Солонтай.

Коментарі вимкнені.