Вісім помилок «Свободи» і Надала, або Чому лихоманило Тернопіль у 2017

Чиновники люблять підсумовувати рік, що минає, при цьому делікатно оминаючи недоліки свого керування. У ці тижні з екранів ручних телерадіоканалів та зі шпальт газет долинають меседжі представника «Свободи» С.Надала про кількість бруківки, відремонтованих дворів і дахів, про спортивні майданчики, велопарковки і ще багато гараздів, які впали на ощасливлених тернополян з небесної канцелярії на вулиці Листопадовій. Та жодного слова у звітах ви не почуєте про питання, які викликають у жителів міста соціальний спротив. Під ялиночку ми підготували 8 проколів міського голови Тернополя і його політсили, через які файне місто опинилось в епіцентрі Всеукраїнських скандалів.

  1. Почалось все 24 березня 2017 р., коли 26 депутатів Тернопільської міської ради внесли зміни до Генплану обласного центру. За 30 (40,50 – хто більше?) срібняків 10 «свободівців», 7 БППістів, 4-ро бютівців, 3-є «радикалістів» і двоє від «Нарконтролю» прийняли Генеральний план, за яким у Тернополі тепер можна будувати на зелених зонах, у парках та в інших місцях, які вподобають собі забудівники. Ми не будемо повертатись до подробиць того дня, детальніше читайте тут (goo.gl/Tk5xnG). Та, власне, цей день став відправною точкою критичних промахів Надала і його «свободівської» команди.
  1. Через 2 тижні після прийняття ганебного Генплану ВО «Свобода» викликає на прес-конференцію у Тернопіль заступника голови партії Р.Кошулинського, аби той повідомив про виключення з лав збанкрутілої політсили депутатів І.Сороколіта, І.Турського та Р.Навроцького, які, за словами Кошулинського, «у своїх публічних виступах та голосуваннях відійшли від програмових засад, з якими політична партія йшла на місцеві вибори» (https://goo.gl/877bNz) Відлучивши від себе найретинговіших депутатів, «Свобода» ще раз похитнула свої позиції. І це був тільки початок.
  1. 24 квітня 2017 р. увійде в історію Тернополя. Цього дня «Свобода» на чолі з головами міської організації В.Стаюрою та обласної – О.Сиротюком не додумалась до кращого способу поквитатися зі «зрадниками», як не пустити їх на сесію Тернопільської міської ради. Для цього «свободівці» звезли під мерію пенсіонерів з Хмельниччини та інших областей, а також привели малолітніх «соколят» під проводом Б.Бутковського. Того дня яйця летіли в очі БППістам, тріщали ребра у громадських активістів, які врешті висловили свою думку щодо подій (https://goo.gl/wnoaJ4) Недопущення на сесію І.Сороколіта, І.Турського та Р.Навроцького, яких досі ТВК не позбавила депутатських мандатів, відбувається під час усіх без винятку сесій Тернопільської міської ради. Міський голова робить вигляд, що нічого не відбувається, міліція у конфлікт не втручається, Україна бачить ганебну картинку, над якою ретельно працюють побратими очільника міста. За блокування адмінбудівлі, недопущення депутатів на робоче місце, дрібне хуліганство наразі нікого і ніяк не покарали (https://goo.gl/zSKeip)
  1. Усі ці події смакували і продовжують подавати у вигідному для них ракурсі чорні піарники Надала. Їхніми публікаціями не нехтують не тільки сумнівні інтернет-видання, а й традиційні газети. Перекручений погляд на події у місті викликав спротив у частини журналістської спільноти. 17 травня 2017 р. публікується відкрите звернення представників тернопільських та Всеукраїнських ЗМІ щодо інформаційної політики Надала і Ко (https://goo.gl/fPoVkQ). До звернення долучилось понад 100 журналістів, громадських діячів, митців, юристів, інших тернополян.
  1. У травні 2017 р. батьки тернопільських школярів у соцмережах починають скаржитися на те, що у школах їх змушують здавати по 57 гривень на таємничі пластикові картки, які начебто даватимуть право на пільговий проїзд. Невдовзі з’ясовується, що це так звана «Соціальна картка тернополянина». Шматочок пластику, який згодом назвуть «Файною карткою», дає право на пільговий проїзд лише тим, хто прописаний у Тернополі, таким чином нівелюючи Конституцію та закони України (https://goo.gl/j6bdcj)
  1. 28 липня 2017 р. ТО ВО «Автомайдан» анонсує акцію під Тернопільською міською радою під назвою «Не дамо перетворити Тернопіль на новий Чорнобиль». Йдеться про торф’яні котельні, зі спорудженням яких вже кілька місяців боряться жителі прилеглих до них будинків. Люди скаржаться на страшний сморід і шум від котелень. Висновки екологів, які отримали члени ініціативної групи від НАН України, – невтішні: торф шкідливий не тільки для алергіків і людей з серцево-судинними недугами і захворюваннями дихальних шляхів, його викиди шкодять несформованому дитячому організму. Проте Надал з командою переконують у протилежному: торф – паливо майбутнього. Про бізнесовий інтерес родини Надала тернопільські ЗМІ пишуть раніше (https://goo.gl/mnJ1Fk). Екологічною стороною питання цікавляться Всеукраїнські медіа (https://goo.gl/ZQuj6U). У місті розгортається рух проти будівництва торф’яних котелень. Врешті, 24.10.2017 р. депутати Тернопільської міської ради приймають рішення про заборону будівництва котелень на будь-яких видах палива. Про торф у рішенні не йдеться (https://goo.gl/3QW4Fb)
  1. Традиційні гарячі точки у Тернополі – незаконні забудови. Це – наслідок прийнятих на початку року змін до Генплану.
  • На початку травня розгорається конфлікт на бул. Петлюри. Місце, освячене під пам’ятник С.Петлюрі, виявмлось наданим міською радою під будівництво ТРЦ. Місце відвоювати не вдалося, 8 червня тут розпочалися будівельні роботи.
  • Не змогли завадити і спорудженню МАФів на газонах на вул.Шептицького. У липні тут проти всякого здорового глузду, не кажучи вже про містобудівельні норми, встановили цілу алею залізних кіосків (https://goo.gl/r73KqJ)
  • 11.10.2017 р. у соцмережі з’являється повідомлення про те, що у Парку Національного відродження починають рити котлован. У зеленій зоні планується будівництво еко-готелю. І лише потужний спротив громади змушує мера і депутатів зупинити безчинство (https://goo.gl/oUBgS4).
  • Під кінець року Надал зі своїм вірним служакою Бесагою геть зганьбився забудовою у місці, здавалося б, геть непридатному для будівництва. За ПК «Березіль» намагаються втулити 100-квартирний будинок, який цинічно називають культурно-мистецьким центром (https://goo.gl/W7KFeH)

8. Немудре рішення Надала і депутатського корпусу спричинило під кінець року «революцію мамів» у Тернополі. 30 листопада понад дві сотні батьків дошкільнят з нетернопільською пропискою прийшли під стіни ТМР із  вимогою скасувати лютневе рішення сесії, яке дискримінує їхніх дітей. У дитсадках і позашкільних закладах обласного центру батькам повідомили, що з січня їм доведеться платити за садок 1215 грн. (понад 1000 грн. коштуватиме навчання й у музичних, спортивних та художніх школах Тернополя), якщо керівники їхніх адміністрацій чи ОТГ не укладуть з Тернополем міжтрасфертні угоди  (https://goo.gl/27opqd). Лише самоорганізація батьків змусила зарухатися чиновників районних і сільських рівнів, а депутатів ТМР визнати рішення непродуманим і відкласти його до квітня.

Читач може зауважити, що 8 промахів – не так вже й багато. Та чи не стануть ці серйозні осічки «Свободи» і Надала голками в яйці, необхідними для смерті Кощія? Звісно, це – метафора. Живіть довго, панове! Довго і в тих місцях, де людям доводиться відповідати за свої вчинки, які не прикриє жодна бруківка.

Адріана Білецька

Коментарі вимкнені.