Володимир Парасюк — український пророк?

Не вдаючись у велику філософію, розумієш, що у споконвічній боротьбі добра зі злом у кожного своє призначення. Хтось навіть не розуміючи цього, воює на боці темних сил, хтось помирає, так і не дізнавшись, що його смерть врятувала душі мільйонів. Хтось живе, несучи на собі відповідальність за збереження цих душ.

Бог поклав непросту місію на двадцятишестирічного юнака, що ніби нічим особливим не відрізняється від інших. Львів, вища освіта, неможливість чи небажання працювати за отриманою спеціальністю економіста, особисте життя з тимчасовими проблемами – все як у всіх. Та ні, десь крізь оце, «як у всіх» вирізняється вкладене батьками: любов до рідних, до Батьківщини, до історії рідної землі, закладені «правильні» поняття і життєві цінності. Бог знає кого обирає.

На здоровий глузд розумієш: те, що якийсь там Володя Парасюк пробився на сцену Майдану і виказав ультиматум Януковичу, для того ж таки Януковича, як мертвому припарка. Ну не міг Янукович злякатися Парасюка – не логічно. Але містика – сотник з Майдану змінив хід історії. Можна було б подумати, що це випадковість.

Тільки от знову містика – все, що каже Володимир надзвичайно точно і влучно відбиває почуття народу. Жоден із міністрів, урядовців, чиновники, які б хороші вони не були б, не спроможні зрозуміти простого чоловіка. А пересічний громадянин ніколи не матиме можливості донести очі в очі свої потреби. Причин цьому безліч. Найпростіша – психологічна. Чи кожен може прямо у вічі заявити пристарілому колишньому Президентові, що його життя пройшло намарно, що він занапастив цілу країну і мільйони людей, що на його руках кров безневинно убитих?

Володимир Парасюк говорить. Він примушує ховати очі урядовців, хмурити чоло президентів і гірко посміхатися силовиків. Вони його слухають, але головне – чують.

Важко сказати як довго діятиме чарівне благословення Володимира Парасюка. Певно стільки, скільки потрібно буде Україні.

Чи важко бути живим символом? Чи не крутиться голова від популярності? Певно ні. Бо довіра ще не пропала.

9 липня у Володимира день народження. В один день з днем народження Януковича? Між ними 37 років різниці у віці і прірва — у моральності.

ukrnews24.com

Коментарі вимкнені.