Діти йшли не в садочок, а “по справедливість”

Ранок декількох батьків та діток розпочався не як щодня, з походу до садочка, а з походу «по справедливість». А саме батьки діток старшої групи дитсадку «Ромашка» звернулись до начальника Бережанського районного відділу освіти Ігора Худого. Одна із мам зазначила: «Хочемо, аби розглянули наше прохання про комплектацію групи. Наші дітки ходять в старшу групу, а завідувач нашого садка бажає з двох старших груп зробити лише одну. І тепер у новій групі будуть по списку більше 35 дітей. А згідно законодавства дітей в групі може бути не більше 20.  Мова пішла про ліквідацію однієї групи, а вихователі наших діток будуть тепер виховувати нових, молодших малюків».

У відділі освіти запевнили, що будуть намагатись посприяти у вирішенні даного питання, проте все – таки наголосили, що питання є в компетенції виключно завідувачки садка.

Тоді батьки звернулись на прийом до міського голови Володимира Музички.

«Міська рада лише фінансує діяльність дитсадка, а от на педагогічний колектив впливу не має згідно посадових інструкцій. Проте пропоную вам піти все – таки сьогодні в дитсадок», – з цими словами він дав розпорядження заступнику міського голови – Ігору Гулю піти з батьками до садка, щоб об’єктивно вислухати всі сторони конфлікту.

До справи підключився і фінвідділ району, який встановив, що згідно графіку відвідування діти у цій старшій групі відвідують дитсадок далеко не в повному складі, тому фактично рекомендується все – таки поєднати дітей в одну групу.

Завідувач Галина Петрівна Череп коментує це все так: « Для мене всі діти – хороші, привілейованих немає. Умови для всіх однакові. В цій старшій  групі відвідування дітей надзвичайно маленьке. По факту відвідування дітей одночасно двох груп, які ми злиємо в одну – то нічим не порушимо діюче законодавство. В мої обов’язки входить також економити кошти, виділені державою на садочок. Тому це хороше рішення, адже на черзі в садок є багато малюків молодшого віку, а старших  – мало. Проте я дала час батькам до 20 серпня, якщо буде постійно 100 %  – ве відвідування дошкільнят, то на розформування однієї з старших груп ніхто не зазіхне».

Навчальний рік попереду – дітей навчатимуть основ, які і будуть їхнім фундаментом в школі. От тільки навчатимуть дітей в одній чи в двох групах – побачимо.

 

Алла Соколовська

 

Коментарі вимкнені.