У Бережанах знайшли майже кілограм речовини, яку мешканці вважають ртуттю

13 липня о 16.50 у м. Бережани по вул.Садовій, 4, знайшли колбу з невідомою речовиною. Жителі містечка спочатку думали, що це – бомба. Тепер кажуть, що – ртуть. 

Ще звечора, місцеві мешканці думали, що тут працівники СБУ проводяться якісь тренувальні навчання. Згодом територію обгородили, тому стало зрозумілим – то не тренування – тут щось знайшли. Свідки розповіли «Погляду», що версій стосовно знахідки було багато. Найпоширенішою стала думка, що біля баків зі сміттям знайдено бомбу. Але згодом працівники відповідних служб, які охороняють небезпечне місце пояснили стурбованим мешканцям, що тут виявлено гумову колбу оранжевого кольору з невідомою речовиною, яка, незважаючи на малий об’єм є дуже важкою.

Бережанці кажуть, що звечора місце події обгородили, там стоїть міліцейський патруль, а знахідку ще не вивозили.

За коментарем «Погляд» звернувся до першого заступника голови РДА, який є головою районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Григорія Лехняка. Але він повідомив, що знайдений предмет і речовина в ньому – не визначена, тому стверджувати, що в знайденій колбі ртуть – не можна.

–          Зараз ми оперативно шукаємо зв’язки, пишемо листи ліцензованим організаціям та лабораторіям, котрі можуть провести ідентифікацію даної речовини, – розповів «Погляду» Григорій Лехняк. – Стверджувати, що це ртуть, ми не можемо. Але впроваджуємо заходи для пришвидшення вивозу невідомої знахідки за межі району та її подальшої утилізації. Адже людей вона лякає.

Голова районної комісії з питань ТЕБ та НС повідомив, що зараз місце події обгороджене, та перебуває під охороною, а вулицею Садовою частково обмежений рух транспорту. З понеділка тут вже чекають обласні служби для надання рекомендацій.

Юрій Романович, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.