Буде відключення та блокування рахунків, – у Чорткові взялися за боржників води

Станом на сьогодні у чортківській громада понад 50 абонентів водоканалу мають борги за послуги водопостачання та водовідведення понад 5 тис. грн., – повідомляють у міській раді.

З них 20 абонентів боргують більше 10 тисяч. Проти 16 водоканал вже звернувся до суду, проти 4 – направлено заяви до виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження. У боржників можуть заблокувати банківські рахунки (в тому числі – пенсійні), здійснюватиметься пошук рухомого та нерухомого майна для вилучення тощо.

⚡️ОКРІМ СУДУ – ВІДКЛЮЧЕННЯ! Відповідно до «Порядку відключення споживачів від мереж водопостачання та водовідведення», затвердженого рішенням сесії, підставою для відключення абонента від мереж є несплата за послуги протягом двох і більше місяців. Тож, окрім звернень до суду, водоканал примусово відключатиме злісних боржників від мереж. Перші відключення відбудуться вже найближчим часом.

⚡️ЗДОРОЖЧАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ЗМУШУЄ ВОДОКАНАЛИ ЙТИ НА НЕПОПУЛЯРНІ КРОКИ. У діючому тарифі на воду та каналізацію (затверджений у 2021 р.) закладено вартість електроенергії на рівні 3,80 грн. Зараз її ринкова ціна – 8,23 грн. За короткий проміжок часу е/е зросла більш ніж вдвічі. Борги водоканалу за електроенергію зростають із кожним днем. Покривати різницю у тарифах з бюджету громади, який знекровлений втратою «військового ПДФО», можливості немає. Тож всім водоканалам України рано чи пізно доведеться йти на непопулярні кроки, коригуючи тарифи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *