Чиїм є «Бережанський» став?

На сьогоднішній день Бережанський став експлуатує одна родина, порушуючи права громадян міста, руйнуючи цей унікальний водний об’єкт через порушення біологічної рівноваги флори і фауни…
(Із звіту тимчасової контрольної комісії Бережанської міської ради по вивченню питання передачі в оренду і ефективності використання природних ресурсів Бережанського ставу, 2006 р.)

10 липня 2012 р. у Бережанській райдержадміністрації відбулося засідання комісії по питаннях заборгованості оплати оренди за землю. На засіданні багато часу було приділено питанню оренди нагульного ставу № 2 в м. Бережани (площею 154 га) та інших підприємцем Здирком І.М. (договори оренди землі № 17 та №71 між Бережанською РДА та підприємцем Здирко І.М. підписані терміном на 10 років).
На запитання про сплату орендної плати підприємець Здирко І.М. не міг назвати точних сум, обмежуючись термінами «кілька тисяч», проте представники орендодавця повідомили, що є лише сплата в розмірі 30 %. Причому зараз орендна плата за землю нараховується в розмірі земельного податку, хоча весною минулого року (!) було прийнято рішення про її збільшення до 3 % від нормативно-грошової оцінки, проте досі ніхто не спромігся переукласти договір оренди.
Також у підприємця Здирко І.М.  є заборгованість за оренду водного плеса та користування гідротехнічними спорудами, проте він пообіцяв оплатити заборгованість до кінця місяця: «Та кину вам кілька мільйонів, щоб не чіпали мене». Хоча представник податкової розповіла, що неодноразово телефонує до нього з нагадуванням про сплату податків, проте безрезультатно…
При розгляді питання про підтримання порядку на дамбі (вулиця Набережна), то підприємець Здирко І.М. пообіцяв до 20 липня, покосити та прибрати дану територію, також поремонтувати настил нових шлюзів. Щодо оренди самих шлюзів та інших гідроспоруд, то в райдержадміністрації нема жодних відомостей, чи має право підприємець Здирко І.М. користуватися ними, чи ні. На запит представників громадськості представити їм документи з оренди чи суборенди гідроспоруд, він відмовився.
«У кожному місті став є його окрасою. А що у нас?..» – запитав присутніх Г.Лехняк і порекомендував підприємцеві встановити урни для сміття, на що Здирко І.М. відповів, що він вже встановлював, та їх покрали…
На представлені «Товариством рибалок» фотографії, на яких зафіксовані насипи будівельного та іншого сміття у ставі (до речі, є фотографії автомобілів з номерними знаками, які вивозять його) і запит, чи можна так чинити згідно договору оренди, підприємець Здирко І.М. відповів:
– Я як господарник, і розумні люди розуміють, що яма там не потрібна. Та й у тій ямі залишається 60-70 відсотків риби…»
Заступник голови РДА Г.Лехняк повідомив, що згідно договору оренди підприємець є відповідальним за безпеку на воді. А оскільки в Бережанах є рятувальна станція, він повинен укласти з ними договір, оскільки вони доглядають «його озеро».
Проте внятної відповіді з даного питання від Здирка І.М. не було. Коли ж Г.Лехняк повідомив про скарги рятувальників щодо того, що працівники підприємця випливають на середину ставу годувати чи виловлювати рибу без рятувальних жилетів, на що присутні представники податкової посміхнулися: «Та ж у нього немає людей на роботі!» (мабуть малося на увазі, що немає належно оформлених працівників), Здирко І.М. сказав, що він усе робить сам із сином (проте в розмові кілька разів обмовлявся про працівників, яким потрібно платити)…
Коли зайшла мова щодо законності встановлення шлагбаумів на вул. Набережна та на насипній дамбі, то на пропозицію залишати ключі у сторожа підприємець Здирко І.М. не погодився: «Ключ буде в мене, і кого хочу, того і пущу! А вас (представників громадськості) – ніколи не пущу на дамбу!» І це при тому, що зараз саме вони опікуються ставом №1 згідно рішення районної ради. На це Здирко І.М. сказав: «Я сам особисто відміню це рішення – зуб даю!».
Коли присутні запитали підприємця щодо зобов’язань організації міського пляжу, зокрема на ставі 4 га (біля колишньої макаронної фабрики), підприємець Здирко І.М. повідомив, що даний став уже не в оренді, а є власністю іншого Здирка…
Щодо питання незаконної забудови набережної, було багато незрозумілостей – чи це тимчасова споруда (хоча стоїть на залитому фундаменті), чи «будка для сторожів», чи «їдальня для робочих» (сказав Здирко І.М., забувши, що в нього «немає робочих», а пізніше запрошував присутніх на відкриття «міської їдальні»). Представники РДА повідомили, що їм про це нічого не відомо і порадили громадськості звертатися з даним питанням в міську раду, на що були представлені відповіді міської ради про відсутність дозволів на забудову по вул. Набережна, та вказано, що це територія за межами міста, отож ними розпоряджається райдержадміністрація (яка і надала став в оренду)…
Нікому досі не відомо, хто ж є власник чи орендар гідроспоруд на ставі. Їх обслуговуванням , наглядом, ремонтом, фактично ніхто не займається. Враховуючи те, що місто знаходиться на значній відстані нижче від рівня падаючої води на головному шлюзі, то усе це становить небезпеку для місцевого населення.
Нагадаємо, що підприємець Здирко І.М. неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, за незаконне захоплення земель, самовільне будівництво та ін. Останні – за спуск води під час нересту та за насипання будівельного та іншого сміття в нагульний став № 2.
Володимир Якимів, «Береж інфо»

Коментарі вимкнені.