Державна установа на Тернопільщині не хоче давати людям землю, якою ті користуються роками, – Віктор Шумада

Під час роботи форуму «Децентралізаційні стратегії» 29вересня 2017 року у своєму вітальному слові депутат міської ради Віктор Шумада звернув увагу на наступні речі. Для ефективного завершення реформи децентралізації надзвичайно важлива плідна робота Парламенту восени. Бо і об’єднані територіальні громади, і місто Тернопіль очікують прийняття вкрай потрібних законопроектів про об’єднання громад навколо міст обласного значення та про повсюдність місцевого самоврядування, – про це Віктор Шумада пише у мережі Фейсбук.

  • Це спростить процес утворення об’єднаної громади довкола Тернополя.
    Але іншим надзвичайно важливим кроком, має стати розроблений Урядом та підтриманий Парламентом законопроект про управління землею в межах об’єднаних громад. Це стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів.
    Тоді ми уникнемо ситуацій, які мають місце в Тернополі, коли на звернення тернополян з надання дозволу на розробку проекту землеустрою на земельні ділянки в садівничому товаристві «Тернопільське», якими вони фактично користуються роками, але без відповідних документів, отримують безпідставні відмови від тернопільського держгеокадастру. У відповідях відомство зазначає, мовляв, вільних земельних ділянок немає.
    Тому доцільно забрати повноваження розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту від відомства, яке безпідставно «футболить», в даному випадку, тернополян, та передати майбутній новоутворений громаді, – пише він.

Коментарі вимкнені.