Дивовижний медик на Тернопільщині Інна Малецька організувала доставку потрібних ліків у села
Завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом с.Товстолуг Інна Малецька запровадила механізм, завдяки якому жителі села можуть скористатися урядовою програмою «Доступні ліки» більш зручно.
Нововведення молодого медика полягає в тому, що виписавши необхідні рецепти, вона сама організовує доставку необхідних препаратів у село – таким чином пацієнтам не треба їхати в місто і шукати їх по різним аптекам.
«Як медик я намагаюся сумлінно виконувати свій професійний обов’язок. Але водночас мені хотілося зробити додатково щось хороше для жителів нашого села. Адже людям, які користуються програмою «Доступні ліки», може бути важко та й не завжди зручно витрачати час на дорогу до аптеки, це додаткове для них навантаження. Тож я пішла таким шляхом», – каже Інна Малецька.
Аналогічний механізм застосовують і у с.Грабівці.
Нововведення медиків високо оцінив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Перебуваючи днями з робочою поїздкою у Великогаївській громаді.
«Дуже добре, що маємо такі ініціативи на місцях. Приємно, що молоді медики проявляють себе активними і відповідальними, прагнуть осучаснити медпослуги. Це те, що треба, особливо для сільської місцевості, адже стратегія нашої області – довести, що життя у селах може бути комфортним. І вже таким потрошку стає на Тернопільщині», – зазначив Степан Барна.
Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» стартувала у квітні 2017. Вона передбачає, що хворі можуть отримувти ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Тернопільщина отримала на реалізацію цієї програми отримала 13,7 млн грн з державного бюджету.
За додатковою інформацією щодо програми «Доступні ліки» можна звертатися на урядову гарячу лінію 15-45 або ж на гарячу лінію Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА за номером телефону – (0352)52-10-71.
До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів. У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями.
Реєстр зокрема включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.
Коментарі вимкнені.