Гусятинська водолікарня – черговий та важливий плід децентралізації, – тернопільський нардеп Микола Люшняк

На Тернопільщині в Гусятині ведуться активні роботи із реконструкції, чи не єдиної в області бальнеологічної лікарні.

Нещодавно оглянути стан ремонтних робіт приїхав народний депутат України Микола Люшняк.

До реформи з децентралізації приміщення водолікарні перебувало у власності районної влади. Частина ліжко-місць була й від обласної лікарні. Однак після декількох криз, недофінансування лікарню, незважаючи на її важливість та користь – довелося закрити.

Однак реформа децентралізації дала медичному закладу нове дихання – приміщення водолікарні передали на баланс селищної ради Гусятинської об’єднаної територіальної громади, яка й зайнялась відновленням водолікарні. Місцева влада створила нове комунальне підприємство «Гусятинська бальнеологічна лікарня», обрало директора та з бюджету громади виділила кошти, у цьому році вже освоїли більше 1 млн. 100 тис. грн. для проведення ремонту та закупівлі необхідного обладнання.

Намір Гусятинської ОТГ щодо відновлення такого потрібного об’єкта соціальної інфраструктури схвалив і народний депутат з Тернопільщини Микола Люшняк, який активно підтримав цю ініціативу.

 Ми бачимо, що вже скоро Гусятинська бальнеологічна лікарня стане черговим та вкрай важливим плодом децентралізації. Тут ще ведуться роботи, однак, вони добігають кінця. Я щиро сподіваюсь, що вже до кінця цього року лікарню урочисто відкриють і в ній лікуватимуться люди. Фактично, ця установа може скласти добру конкуренцію відомому бальнеологічному курорту у Моршині, – наголошує Микола Люшняк.

Медичний заклад розрахований на 50 пацієнтів, які одночасно зможуть отримувати необхідне лікування. Перший поверх лікарні вже готовий на 90%, більше робіт ще треба виконати на другому. Скоро завдяки Державному фонду регіонального розвитку Гусятинська бальнеологічна лікарня додатково отримає близько 300 тисяч гривень з державного бюджету як спіфінансування.

До слова, на Гусятинщині передбачено реалізувати 34 проекти за рахунок співфінансування місцевих бюджетів та Державного фонду регіонального розвитку.

Коментарі вимкнені.