Хто намагається побудувати гідроелектростанцію на річці Джурин

Громадською радою при Управліні екології та природних ресурсів ТОДА розглянуто питання щодо перспектив відновлення гідроелектростанції на річці Джурин у Заліщицькому районі.

Земельна ділянка розташована на території регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон», до того ж у 200 метрах вище по течії р. Джурин від гідрологічної пам’ятки природного місцевого значення «Червоноградський водоспад».

Однак дехто вирішив, що на відновлення цієї ГЕС не потрібно великих затрат і звернулися у Тернопільську обласну держадміністрацію за дозволом на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянки під будівництво міні-гідроелектростанції.

19 вересня було розглянуто питання перспективи відновлення гідроелектростанції та надання відповідного дозволу на розробку проекту землеустрою ТзОВ «Джуриненерго».

Введення гідроелектростанції  експлуатацію може завдати суттєвої шкоди екосистемі річки та ландшафту каньйону загалом.
Громадська рада вважає, що даний проект є повністю екологічно необгрунтованим, його реалізація не тільки завдасть значної шкоди довкіллю, але і суттєво вплине на розвиток туристичної інфраструктури краю.

 

 

 

У департаменті екології та природних ресурсів обласної держадміністрації пояснили, робота міні-ГЕС на річці Джурин призведе до порушення режиму охорони та збереження гідрологічної пам’ятки природи, деградації і зміни її первісного стану.

Окрім того на водоспаді прихід води залежить від кліматичних умов та водності річки Джурин, використання цієї води у господарських потребах. В умовах зміни клімату та глобального потепління, особливо у період маловоддя, робота ГЕС може призвести до втрати унікальної пам’ятки природи України. Тому будівництво, навіть міні-гідроелектростанції, в ОДА заборонили.

Коментарі вимкнені.