Ім’я замовника вбивства Ващенка має бути оприлюднене, – Володимир Болєщук

Правоохоронці, що розслідують справу вбивства громадського активіста, очільника фракції «Народний контроль» у Кременецькій міськраді Віталія Ващенка, прозвітували про хід слідства перед членами тимчасової контрольної комісії облради.

На першому засіданні комісії в. о. керівника Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Олександр Богомол повідомив, що вже затримано двох виконавців вбивства.

«Учора взяли під варту й організатора злочину. Він раніше судимий, провів 11 років у місцях позбавлення волі. Чоловік переховувався та діяв дуже обережно: при затриманні у нього вилучили 22 мобільні телефони, безліч SIM-карт, а також суму у розмірі понад 30 тисяч гривень. Імовірно, ними він мав розрахуватися з виконавцями за злочин. Замовника встановлено і офіційно оголошено в розшук», – доповів Олександр Богомол.

Голова фракції «Народного контролю» в Тернопільській облраді, голова тимчасової комісії Володимир Болєщук наголосив, що депутати, на жаль, не мають прав та повноважень розслідувати резонансне вбивство, а об’єдналися заради контролю дій правоохоронців та забезпечення прозорості та неупередженості слідства.

Також Володимир Болєщук поінформував присутніх про вимоги побратимів Віталія Ващенка.

«Активісти Кременця мають прохання, щоб правоохоронці надали інформацію про стан розслідування кримінальних проваджень, які були відкриті за заявами «Народної ради». Зокрема, щодо розкрадання лісів та бюджетних коштів, щодо особи, яка працює в Кременецькому професійному ліцеї без диплома тощо», – заявив Болєщук.

Відтак члени комісії вирішили звернутися до правоохоронних органів з офіційним запитом, аби отримати бажану інформацію та донести її до активістів. Адже, ймовірно, особи, проти яких були звернення чи відкрито провадження за заявами Ващенка та побратимів, також мають відношення до розправи над активістом.

Володимир Болєщук закликав депутатів тримати руку «на пульсі», а правоохоронців – постійно звітувати про хід розслідування вбивства Віталія Ващенка, аж поки злочин не буде повністю розкрито.

Нагадаємо, комісія була створена рішенням Тернопільської обласної ради №164 від 31 травня за ініціативи голови фракції «Народного контролю» у Тернопільській облраді Володимира Болєщука, якому депутати довірили її очолити.

Comments are closed.